+ Parafia pw. sw. Andrzeja Boboli w Kamionce +
SPRAWY PARAFIALNE
Caritas
Cmentarz, pogrzeb
Duszpasterz
Kaplice
Kosciol
Ministranci
Nasz Patron
Pielgrzymki
Rada Parafialna
Sluzba liturgiczna
Wspolpracownicy parafialni
Zycie Sakramentalne
Zywy Roaniec
Archiwum
SPRAWY ŚRODOWISKOWE
Miejscowosci
Ochotnicza Straz Pozarna
Szkoly
PISANO O NAS
Archwium prasowe
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA ADWENTU – 2.12.2012
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA ADWENTU – 2.12.2012


W okresie Adwentu mamy wspaniałą okazję odnowić naszą wiarę. Uczyńmy liczne, dobre postanowienia, że odnowimy naszą więź z Bogiem, swoje i rodzinne życie sakramentalne, zwalczymy niszczące nas nałogi i postaramy zatroszczyć się o życzliwą atmosferę w swoich rodzinach. Msze Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny, odprawiane będą codziennie, o godz. 16.00 (w niektóre tylko dni będą małe zmiany godzin). Zachęcam wszystkich do licznego udziału, a szczególnie dzieci, które mogą przychodzić z zapalonymi lampionami. Codziennie po Roratach jedno z dzieci zabierze figurkę Pana Jezusa do domu, by przez modlitwę rodzinną lepiej przygotować się na przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia.

Znakiem naszego właściwego przeżywania okresu Adwentu powinna być także gotowość do okazania miłosierdzia tym spośród naszej społeczności, którzy najbardziej zostali dotknięci biedą. Dzisiaj, panie z CARITAS, zbierają przed kościołem ofiary do skarbonek na rzecz dożywiania dzieci w naszych szkołach. Ponadto CARITAS liczy też na zbiórkę słodyczy, które będzie można składać w kartonach, umieszczonych w sklepach na terenie naszej parafii. Przed Świętami zebrane słodycze zostaną rozdzielone wśród dzieci ze szkół i przedszkoli z terenu naszej parafii.

W szkole w Kamionce odbędą się: spotkanie dekanalne Caritas 12 grudnia, natomiast spotkanie opłatkowe dla osób starszych, chorych i samotnych z naszej parafii Caritas i chór parafialny zorganizują 17 grudnia.

Dzisiaj, o godz. 10.00, zostanie odmówiony różaniec wspólnoty Żywego Różańca i 40 osób należących do niej otrzyma tajemnice do odmawiania na przyszły rok.

Jutro, o godz. 11.00, w parafii Lalkowy zostanie odprawiona suma odpustowa ku czci św. Barbary.

W sobotę przypada w liturgii Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. w tym dniu będą o godz. 9.00 i 16.00. – przyjdźmy licznie do kościoła i zachowajmy także świąteczny charakter tego dnia w naszych domach. W tym dniu, o godz. 11.00, ingres do katedry pelplińskiej będzie miał nasz nowy biskup diecezjalny Ryszard Kasyna - pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

W I-szy piątek miesiąca odwiedzę chorych z posługą sakramentalną, od godz. 10.00, a dodatkowa okazja do spowiedzi będzie od godz. 15.30. Zachęcam szczególnie dzieci z klas III do comiesięcznej spowiedzi.

W Adwencie zachęcam do wpisywania się do Parafialnej Złotej Księgi Trzeźwości, wzbudźmy, jak najwięcej dobrych postanowień abstynenckich. Niech osobom mającym problemy z alkoholem i papierosami brzmi ciągle w uszach życzenie dzieci o trzeźwych i zdrowych rodziców - czyż nie lepiej pieniądze, stracone na te zgubne używki, przeznaczyć na dożywianie dzieci – ileż jeszcze tragedii ma się zdarzyć, aby ludzie się opamiętali i nie tolerowali takiego zgorszenia.

W każdym domu, na stole wigilijnym powinny znaleźć się opłatek i świeca wigilijna. Wprowadzają one szczególny nastrój w przeżywanie wieczerzy wigilijnej. Można już zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i w opłatki po każdej Mszy Świętej, w biurze parafialnym. Świeca kosztuje 6 zł. W tym roku opłatki można nabyć w specjalnych ozdobnych kompletach, złożonych z 3 dużych opłatków i 2 małych oraz kartki świątecznej oraz specjalnego obrazka z modlitwą rodzinną na Wigilię – za ten zestaw opłatków można złożyć dowolną ofiarą. Jak ktoś chciałby więcej opłatków, to proszę o tym powiedzieć w biurze parafialnym.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego dla dzieci pt.: „Mały Pielgrzym”, a należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.


INTENCJE MSZALNE:

poniedziałek

godz. 16.00 – za zm. Kazimierza Szambowskiego

wtorek

godz. 16.00 – w pewnej intencji

środa

godz. 16.00 – za zm. rodziców Głąb i Piechockich oraz Lucynę Szmit

czwartek

godz. 16.00 -

piątek

godz. 16.00 – za zm. Barbarę i Ludwika Grzyb, w rocznicę urodzin Ludwika oraz rodziców z obojga stron

sobota

godz. 9.00(!) – za zm. Wiesławę Kowalską i Henryka Wiśniewskiego

godz. 16.00 – za zm. Tadeusza Talińskiego, w 3 rocznicę śmierci

niedziela (9 grudnia):

godz. 7.20 – za zm. Joannę i Edmunda Bieńkowskich, w rocznicę urodzin Joanny oraz zm. z rodziny Budyś

godz. 9.00 – za zm. Teresę i Romana Giersz oraz zm. z rodziny

godz. 10.30 – za zm. Hannę Dziedzic i Klemensa Błażek


Dodane przez parafia dnia December 02 2012 22:11:49 1288 Czytań · Drukuj
TU WARTO ZAJRZEĆ
www.vatican.va
www.episkopat.pl
www.radioglos.pl
www.diecezja-pelplin.pl
www.caritas.pelplin.pl
www.pielgrzym.pelplin.pl
www.pelplin.ksm.org.pl
www.opoka.org.pl
www.e.kai.pl
www.niedziela.pl
www.goscniedzielny.pl
mlodziez.pelplin.diecezja
ministranci.pelplin.diecezja
www.hli.org.pl
www.kociewiacy.pl
www.kociewiak.pl
www.smetowo.pl
www.bip.gminanowe.pl
www.miasto-nowe.com
www.mateusz.pl
www.amen.pl
www.katolik.pl
www.wiara.pl
www.biblia.pl
www.biblioteka.natan.pl
www.spiewnik.com
www.lednica2000.pl
www.dzielo.pl
www.rodzina.org.pl
www.pieszapielgrzymka.pl
sanktuarium-piaseczno.pl
www.parafiada.pl
www.wikipedia.org
www.ludio.pl
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.