+ Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Kamionce +
SPRAWY PARAFIALNE
Caritas
Cmentarz, pogrzeb
Duszpasterz
Kaplice
Kościół
Ministranci
Nasz Patron
Pielgrzymki
Rada Parafialna
Służba liturgiczna
Współpracownicy parafialni
Życie Sakramentalne
Żywy Różaniec
Archiwum
SPRAWY ŚRODOWISKOWE
Miejscowości
Ochotnicza Straż Pożarna
Szkoły
PISANO O NAS
Archwium prasowe
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA ADWENTU – 16.12.2012
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA ADWENTU – 16.12.2012Dzisiaj, w 16. dzień miesiąca, zapraszam licznie do kościoła o godz. 21.00, na wspólną modlitwę Apelu Jasnogórskiego.

Jutro, o godz. 17.00, w remizie w Kamionce – odbędzie się spotkanie opłatkowe dla wszystkich emerytów, rencistów, osób samotnych i niepełnosprawnych z całej naszej parafii, ze wszystkich wiosek. Organizatorami są członkowie Caritas i naszego chóru parafialnego, a także Urząd Gminy ze Smętowa. W programie artystycznym wystąpią m.in. grupa „Kamyczek” ze szkoły w Kamionce oraz chór i zespół „Barka” z naszej parafii. Warto przybyć na takie radosne spotkanie, ale też pomóc zorganizować dojazd starszym osobom z rodziny i sąsiedztwa.

Jeszcze do wtorku można złożyć w sklepach słodycze do kartonów Caritas, w środę zostaną one zawiezione do szkół i przedszkoli w Kamionce oraz w Rychławie, do rozdzielenia wśród dzieci. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom.

Chorych odwiedzę z przedświąteczną posługą sakramentalną w piątek, od godz. 11.00. Oprócz stałych osób, które odwiedzam co miesiąc, proszę o zgłoszenie w biurze parafialnym innych starszych i chorych osób, aby i one mogły wyspowiadać się i przyjąć Komunię Św. na Święta.

Czas Adwentu daje nam wiele okazji do mocnego przygotowania się na przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Centralnym przeżyciem niech będzie przedświąteczna spowiedź. Będzie to najlepszy znak właściwego podejścia do przeżywania spraw wiary. Zatroszczmy się, aby wszyscy członkowie naszych rodzin skorzystali ze spowiedzi. Nie dozna pełnej radości świątecznej osoba, która zaniedba tę wielką szansę. W tym tygodniu spowiedź (z udziałem większej liczby kapłanów) będzie we wtorek w Smętowie od 9.00 do 12.00 oraz od 15.00 do 18.00. Nasza parafialna spowiedź będzie w czwartek – przed południem, w godz. od 9.00 do 10.00 oraz po południu od godz. 15.30 do 17.00. W Lalkowach spowiedź będzie w piątek od godz. 9.00 do 10.00 i od. 15.30 do 17.00, natomiast w parafii Nowe spowiedź będzie w sobotę, od godz. 9.00 do 12.00 oraz 15.00 do 18.00.

W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 10.30, zapraszam na spotkanie opłatkowe do plebanii członków naszych parafialnych rad ekonomicznej i duszpasterskiej. Będzie to też okazja, aby ustalić kolejne działania ekonomiczne na przyszły rok.

W związku z moją pomocą w słuchaniu spowiedzi w sąsiednich parafiach, zmienią się godziny odprawiania Mszy roratnich w niektóre dni (szczegóły przy podawaniu intencji).

Proszę, aby dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i średnich, poprosili swoich katechetów o wpisanie ocen z religii do zeszytów lub też w niektórych w szkołach średnich przygotować dla katechetów specjalne kartki świadczące o uczestnictwie w katechezach i ocenach. Podczas kolędy niech one będą w domu, abym mógł pochwalić wszystkich za uczestnictwo w katechezach.

Wiele rodzin troszczy się w okresie przedświątecznym o ładny wystrój swojej posesji, strojąc lampkami oraz innymi ozdobami drzewka i budynki. W związku z tym chciałbym ogłosić, już po raz dziesiąty, konkurs na „Najładniejszą dekorację świąteczną”. Z każdym rokiem coraz więcej domów angażuje się w takie upiększanie. Rodzina, która najładniej udekoruje swój dom lub posesję otrzyma od księdza proboszcza nagrodę 100 zł. na zakup kolejnych ozdób świątecznych na przyszły rok.

Parafia nasza oraz Szkoła Podstawowa z Rychławy organizują wyjazd na koncert kolęd w wykonaniu słynnego zespołu „Mazowsze”. Odbędzie się on na Hali Miejskiej w Starogardzie Gdańskim, 5 stycznia, o godz. 19.00. Koszt biletu i przejazdu wynosi 50 zł. Zapisywać się można w biurze parafialnym do następnej niedzieli.

W biurze parafialnym można zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz w opłatki.

Ze stolika pod chórem można nabyć kolejny numer ciekawego czasopisma pt.: „Miłujcie się”. Opłatę 3 zł. proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

INTENCJE MSZALNE:

poniedziałek, godz. 16.00

– za zm. Barbarę i Ludwika Grzyb, w 1 rocznicę śmierci Ludwika

wtorek, godz. 14.00 (ze względu na pomoc w spowiedzi w Smętowie)
-

środa, godz. 14.00 (ze względu na pomoc w spowiedzi w Pieniążkowie)

za zm. Hieronima Tubackiego

czwartek, godz. 17.00 (po spowiedzi parafialnej w Kamionce)
-

piątek, godz. 14.00 (ze względu na pomoc w spowiedzi w Lalkowach)

za zm. z rodziny Guss i Kwiatkowskich

sobota (ze względu na pomoc w spowiedzi w Nowem)

godz. 14.30 – o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Filipa, z okazji 1 urodzin

godz. 15.00 – dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, z okazji 30. rocznicy małżeństwa pp. Ewy i Dariusza

niedziela (23 grudnia)

godz. 7.20 – za zm. Barbarę i Adama Pastuszka

godz. 9.00 - za zm. Jana Kaszubowskiego, rodziców Jadwigę i Jana Kaszubowskich, Kazimierza Szczygieł

godz. 10.30 – dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, z okazji 45. rocznicy małżeństwa pp. Teresy i GerardaDodane przez parafia dnia grudzień 13 2012 22:32:01 1289 Czytań · Drukuj
TU WARTO ZAJRZEĆ
www.vatican.va
www.episkopat.pl
www.radioglos.pl
www.diecezja-pelplin.pl
www.caritas.pelplin.pl
www.pielgrzym.pelplin.pl
www.pelplin.ksm.org.pl
www.opoka.org.pl
www.e.kai.pl
www.niedziela.pl
www.goscniedzielny.pl
mlodziez.pelplin.diecezja
ministranci.pelplin.diecezja
www.hli.org.pl
www.kociewiacy.pl
www.kociewiak.pl
www.smetowo.pl
www.bip.gminanowe.pl
www.miasto-nowe.com
www.mateusz.pl
www.amen.pl
www.katolik.pl
www.wiara.pl
www.biblia.pl
www.biblioteka.natan.pl
www.spiewnik.com
www.lednica2000.pl
www.dzielo.pl
www.rodzina.org.pl
www.pieszapielgrzymka.pl
sanktuarium-piaseczno.pl
www.parafiada.pl
www.wikipedia.org
www.ludio.pl
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.