OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA ADWENTU – 23.12.2012

Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 10.30, zapraszam na spotkanie opłatkowe do plebanii członków naszych parafialnych rad ekonomicznej i duszpasterskiej. Ministrantów i dziewczęta ze służby liturgicznej oraz zespół „Barka” zapraszam na spotkanie do plebanii w poniedziałek. o godz. 10.00.

Wyjątkowo jeszcze będę słuchał spowiedzi w poniedziałek, od godz. 14.00 do 15.00, szczególnie osoby, które przyjechały z zagranicy lub z internatów. Nie będzie słuchania spowiedzi przed Pasterką i w I-sze Święto.

Przeżywanie Uroczystości Bożego Narodzenia rozpoczniemy w poniedziałek od Wieczerzy Wigilijnej. Zadbajmy o chrześcijański charakter tego szczególnego w roku wieczoru. Przeczytajmy w naszych domach fragment Ewangelii wg św. Łukasza (rozdział II) – o narodzeniu Chrystusa. Dzieląc się opłatkiem przebaczmy sobie wszelkie pretensje i rozpocznijmy nowy etap życzliwego współżycia w rodzinie. Nie zapomnijmy też o odwiedzeniu lub zaproszeniu osób chorych, biednych i samotnych. Nie ograniczmy się tylko do symbolicznego, wolnego miejsca przy stole. Warto podtrzymać w naszych domach starą tradycję: zachowajmy post jakościowy i powstrzymajmy się od potraw mięsnych. Oczywiście, nie powinien też, pod żadną postacią, pojawić się alkohol na stole.

Pół godziny przed rozpoczęciem Pasterki, która zostanie odprawiona o północy, odbędzie się w kościele nabożeństwo adwentowe. Zajmujmy na Pasterce (i podczas innych Mszy Św.) miejsca bliżej ołtarza, aby wszyscy mogli wejść do kościoła i w pełni przeżywać Mszę Św.

W I-sze Święto Bożego Narodzenia (we wtorek), Msze Święte zostaną odprawione o godz. 9.00 i 10.30. Natomiast w II-gie Święto, porządek będzie taki, jak w każdą niedzielę, tzn. o godz. 7.20, 9.00 i 10.30. Ofiary przez nas złożone w tym dniu, wesprą Katolicki Uniwersytet Lubelski. Natomiast ofiary złożone przy żłóbku będą przeznaczone na pomoc dla misji katolickich.

Przypominam, iż po raz dziesiąty organizowany jest w naszej parafii Konkurs na Najładniejszą Dekorację Świąteczną. Udekorujmy do Wigilii nasze domy i posesje różnymi światełkami, aby sympatyczniej i piękniej zrobiło się w naszych miejscowościach. Twórcy najlepszej dekoracji otrzymają od ks. proboszcza nagrodę 100 zł.

Tradycyjna kolęda, czyli wizyta duszpasterska, rozpocznie się w naszej parafii od piątku, 28 grudnia. Szczegółowy plan zostanie podany w Święta.

W biurze parafialnym można zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz w opłatki.

Parafia nasza oraz Szkoła Podstawowa z Rychławy organizują wyjazd na koncert kolęd w wykonaniu słynnego zespołu „Mazowsze”. Odbędzie się on na Hali Miejskiej w Starogardzie Gdańskim, 5 stycznia, o godz. 19.00. Koszt biletu i przejazdu wynosi 50 zł. Zapisywać się można w biurze parafialnym.

Ze stolika pod chórem można nabyć specjalny numer czasopisma diecezjalnego „PIELGRZYM” – poświęconego ingresowi nowego ks. biskupa diecezjalnego do katedry. Opłatę – 2,5 zł. proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

Na stoliku pod chórem wyłożone są też ulotki Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących Wsparcia, działającego na terenie gminy Smętowo. Osoby, które będą rozliczać swój roczny podatek mogą zabrać tę ulotkę i później 1% przeznaczyć na działalność tego stowarzyszenia, które m.in. prowadzi Warsztaty dla osób niepełnosprawnych w Lalkowach, rozdaje dary dla osób biednych i organizuje wiele ciekawych imprez. Warto wspierać organizację działające w lokalnym środowisku, a również z naszej parafii sporo osób korzysta z pomocy.

godz. 15.00 – o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla rodziny

godz. 24.00 (Pasterka) – w intencji parafian

wtorek, (I Święto – 25 grudnia):

godz. 9.00 – za zm. Adelę i Leona Drost

godz. 10.30 – za zm. Andrzeja Gackowskiego

środa, (II Święto – 26 grudnia):

godz. 7.20 – za zm. Gerdę, Krystynę, Jadwigę, Helenę i dziadków Bruckich

godz. 9.00 – za zm. Annę i Franciszka Szczechula

godz. 10.30 – za zm. Józefa Ormanin oraz Różę, Leona i Piotra Guss

godz. 16.00 – o błogosławieństwo Boże dla Huberta, z okazji chrztu

godz. 10.00 - za zm. księży pracujących w naszej parafii i zm. członkinie Żywego Różańca

godz. 10.00 – za zm. Helenę i Teodora Błażek