OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 13.01.2013

Dzisiejszym świętem Chrztu Pańskiego rozpoczynamy okres zwykły w roku kościelnym. Dominować będzie w strojach liturgicznych kolor zielony, będący znakiem nadziei chrześcijańskiej.

W środę, w 16. dzień miesiąca – zapraszam do kościoła o godz. 21.00, na modlitwę Apelu Jasnogórskiego. Będziemy, jak co miesiąc, modlić się do Boga za wstawiennictwem Matki Bożej, a także błog. Jana Pawła II.

W czwartek rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Warto modlić się o jedność wśród chrześcijan, ale też zatroszczyć się o zgodę i jedność w swoich rodzinach oraz w środowisku.

W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszej parafii, już po raz jedenasty, koncert kolęd. O godz. 14.00, zaprezentują się grupy muzyczne z naszej parafii i z innych. Liczę, że podobnie jak w ubiegłych latach, kościół będzie w całości zapełniony słuchaczami.

Przed tygodniem panie z naszego CARITASU zebrały na dożywianie dzieci do skarbonek kwotę 300 zł. i została ona rozdzielona pomiędzy szkoły w Rychławie i Kamionce.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego dla dzieci pt.: „Mały Pielgrzym”, a należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

Dzisiaj odbywa się w całej Polsce zbiórka organizowana przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku odbywać się ona będzie na rzecz zakupu sprzętu ratującego życie dzieciom oraz godnej opieki medycznej osób starszych. Grupa wolontariuszy z Zespołu Szkół Gospodarki Żywnościowej ze Smętowa zbiera również przed kościołem na ten cel. Chętne osoby będą więc też mogły włączyć się w tę akcję. A od godz. 16.00 szkoła średnia w Smętowie zaprasza do siebie na finał zbiórki wraz z występami artystycznymi.

Przed Świętami Bożego Narodzenia ogłosiłem konkurs na NAJŁADNIEJSZĄ DEKORACJĘ ŚWIĄTECZNĄ. Dziękuję za liczny udział mieszkańców różnych rejonów parafii. Nam wszystkim zrobiło się radośniej, gdyż piękniej wyglądało nasze środowisko i wielu też gości przyjeżdżało oglądać tegoroczny wystrój świąteczny. W minionym tygodniu komisja wybrała najładniejsze posesje. I-sze miejsce i główną nagrodę 100 zł., ufundowaną przez ks. proboszcza, otrzymała rodzina Kaszewskich z Rychławy (a przeznaczyła tę nagrodę na potrzeby parafii). Na wyróżnienie zasłużyły też rodziny: Błażek, Ziółek, Kopiccy, Buławscy, Surma, Drost, Pliszka, Mazurkiewicz, Oleksiewicz, Owczarek.

• Plan kolęd na najbliższy czas:

13 I, niedziela, godz. 12.30 – Kamionka (lewa strona)
14 I, poniedziałek, godz. 14.00 – Rychława (prawa strona)
16 I, środa, godz. 14.00 - Milewo (Wybudowania i blok)
18 I, piątek, godz. 14.00 – Osiny
19 I, sobota, godz. 11.00 – Milewko

godz. 16.00 – za zm. Franciszka Lewandowskiego

godz. 16.00 – za zm. Bernadetę Kaszewską, w 30 dzień po pogrzebie

sobota,

godz. 10.00 – za zm. Jana Malewskiego, w rocznicę urodzin

godz. 18.00 – dziękczynna, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, z okazji 25. rocznicy małżeństwa pp. Ewy i Artura Surma

niedziela (20 stycznia):