OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA ZWYKŁA – 2013-01-20

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na wsparcie dla Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!

Dzisiaj odbędzie się w naszej parafii koncert kolęd. O godz. 14.00 wystąpi 6 chórów i zespołów muzycznych z naszej parafii oraz z innych. Przyjdźmy licznie do kościoła, gdyż będzie to ważne i ciekawe wydarzenie religijno – kulturalne w naszym środowisku.

W piątek, w liturgii Kościoła, będziemy przeżywać Święto – Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

Pod koniec stycznia i na początku lutego istniał w naszej parafii zwyczaj rezerwacji ławek na niedzielne Msze Święte, na cały rok. Poproszę, aby przez najbliższe 2 tygodnie przedłużyły swoją chęć skorzystania z miejsc w ławkach osoby, które dotychczas rezerwowały miejsca. Później też będą mogły znaleźć swoje miejsce inne chętne osoby. Podobnie, jak w ubiegłych latach, można za taką rezerwację roczną złożyć dowolną ofiarę. Rezerwacja obejmuje duże, stabilne ławki i pierwszy rząd na chórze W każdym też rzędzie dwie pierwsze ławki duże z przodu i małe ławeczki są nieodpłatne, gdyż są przeznaczone tylko dla dzieci ze szkół podstawowych i młodszych, a także po 3 mniejsze ławki z tyłu. Bardzo proszę, aby dzieci nie blokowały miejsc dla dorosłych siedząc w tylnych ławkach lub stojąc pod chórem, bo dla nich są miejsca bliżej ołtarza i odwrotnie, aby dorośli zostawili wolne miejsca z przodu dla dzieci. Kilka razy w roku, podczas swoich występów, pierwszeństwo w zajmowaniu miejsc na chórze będą mieli członkowie naszego chóru parafialnego. Zachęcam, aby wszyscy znaleźli swoje miejsce bliżej ołtarza, aby nie było osób twardo wystających w różnorakich zakamarkach kościoła i przy drzwiach wyjściowych. Pierwszeństwo zajmowania miejsc w ławkach mają osoby, których nazwiska wypisane są na ławkach, a inne osoby mogą skorzystać z wolnych miejsc (szczególnie z tyłu, bo z przodu jest dużo wolnych miejsc) po rozpoczęciu Mszy Św.

Plan kolęd na kolejne dni:

21 I, poniedziałek, godz. 14.00 – Kiwitkowo
23 I, środa, godz. 14.00 – Twarda Góra (domy kolejowe)
25 I, piątek, godz. 14.00 – Głodowo
26 I, sobota, godz. 11.00 – Kamionka (prawa strona)
27 I, niedziela, godz. 12.00 – Rudawki

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma religijnego pt.: „Pielgrzym”.

godz. 13.00 – za zm. ks. Jerzego Dudę

godz. 16.00 - za zm. Władysława Kubowskiego

godz. 13.00 –

godz. 16.00 – za zm. Bolesława Stępienia oraz Mariannę i Jana Stępień