OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – 2013.03.31

W radosny dzień Zmartwychwstania Pańskiego składamy sobie radosne życzenia. Niech Zwycięski Chrystus wniesie w nasze życie osobiste, rodzinne i społeczne wiele radości i pokoju. Niech w naszym środowisku wszyscy odnoszą się nawzajem życzliwie, służąc sobie pomocą, niech znikną wszelkie przejawy zła, nałogów i słabości, a pojawi coraz więcej oznak twórczego zaangażowania w szerzenie dobra wokoło siebie. Niech Chrystus Zmartwychwstały nam wszystkim mocno błogosławi.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy troszczyli się o głębokie przeżycie Triduum Paschalnego: ministrantom, służbie liturgicznej, strażakom z Kamionki i Rychławy dzielnie trzymającym wartę, osobom przynoszącym kwiaty do Grobu Pańskiego (szczególnie p. Chmieleckiemu, co roku hodującemu specjalne kwiaty do Grobu), osobom niosącym baldachim i chorągwie, także p. katechetce Jolancie Kaszubowskiej za zrobienie ciemnicy i pięknej dekoracji Grobu Pańskiego.

Pod chórem można nabrać do naczyń wodę święconą, poświęconą podczas uroczystości wielkosobotnich, aby służyła przez cały rok w domu, w różnych sytuacjach.

Dziękuję Caritasowi za zorganizowanie przedświątecznej zbiórki darów i wszystkim ofiarodawcom. Zostały one rozwiezione do potrzebujących wsparcia rodzin.

W I Święto Msze Święte będą o godz. 9.00 i o godz. 10.30, natomiast w II Święto Msze Święte będą w porządku niedzielnym, tzn. o 7.20, 9.00 i godz. 10.30. Ofiary złożone w czasie tego dnia będą przeznaczone na wsparcie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

W miesiącu kwietniu papież prosi nas o modlitwę w intencji: „aby publiczne wyznawanie wiary i modlitwa były dla wiernych źródłem życia”. W tej intencji w przyszłą niedzielę, o godz. 10.00, odmówi różaniec wspólnota Żywego Różańca.

Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Naszym przygotowaniem do tej uroczystości niech będzie codzienne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele, przed każdą Mszą Św. lub w gronie swojej rodziny.

W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi będzie od godz. 16.30. Szczególnie zapraszam dzieci z klas III.

Panie z Caritas będą zbierać w przyszłą niedzielę przed kościołem na dożywianie dzieci w szkołach.

We wtorek przypada 8 rocznica śmierci naszego wielkiego rodaka błog. papieża Jana Pawła II. Serdecznie zapraszam wszystkich w tym dniu na Apel Jasnogórski do kościoła o godz. 21.00. Uczniowie, nauczyciele i rodzice ze Szkoły im. Jana Pawła II w Rychławie przedstawią montaż słowno – muzyczny pt.: „Miłość mi wszystko wyjaśniła”. Po Apelu, w godzinę śmierci papieża, będzie można złożyć kwiaty przed pomnikiem Jana Pawła II.

W pierwszej połowie kwietnia, przedstawiciele naszej parafialnej rady ekonomicznej, już po raz drugi będą odwiedzać wszystkie rodziny, z prośbą o wsparcie tegorocznej inwestycji, tj. przebudowy naszej kostnicy cmentarnej, by spełniała wymogi Sanepidu. Radni mogą zgłosić się do biura parafialnego po odbiór zeszytów ze swojego rejonu.

Nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy na słynne przedstawienie Misterium Męki Pańskiej, które będzie przedstawione w plenerze przez aktorów w sanktuarium w Górce Klasztornej k. Piły w sobotę, 6 kwietnia. Już zgłosiło się 50 osób z kilku parafii. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt od 1 osoby 40 zł. Chętni mogą zapisać się w biurze parafialnym.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma „Pielgrzym”, a należność wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

Poniedziałek, II Święto:

7.20 – za zm. Genowefę Litkowską, w 6 rocznicę śmierci

9.00 – za zm. rodziców Annę i Jana Langowskich oraz zm. Dariusza

10.30 – za zm. Konrada i Henryka Kaiser

godz. 17.00 – za zm. Heliodorę i Leona Malinowskich

godz. 17.00 – za zm. Franciszkę i Franciszka Szefler

godz. 17.00 – za zm. Mariannę i Józefa Apostołowicz oraz zm. z rodziny

godz. 17.00 – za zm. Hannę Dziedzic

Sobota,

godz. 16.30 – za zm. Pawła Konkolewskiego, Helenę i Edmunda Braun oraz Karolinę i Jana Surma

godz. 17.00 – za zm. Jana Kwiatkowskiego i Pawła Olszowego

Niedziela, 7 kwietnia: