OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 7.04.2013

Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia, ustanowiona przez papieża Jana Pawła II, jest świętem wszystkich osób angażujących się w dzieła dobroczynne w swoich środowiskach. Przy tej okazji dziękuję paniom z naszego CARITAS, za troskę o osoby najbiedniejsze.

Dzisiaj panie z Caritas zbierają ofiary przed kościołem do skarbonek na dożywianie dzieci w szkołach w Kamionce i w Rychławie.

Jutro w liturgii obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Przypomnimy sobie scenę, kiedy anioł Gabriel przyszedł do Maryi i powiedział jej, że będzie matką Zbawiciela Jezusa. Jest to zarazem Światowy Dzień Życia, podczas którego chcemy modlić się w intencji dzieci poczętych, aby wszystkie otrzymały szansę zaistnienia na świecie. Chcemy też modlitwą ogarnąć matki, aby wsparte miłością najbliższych, na wzór Maryi, z radością przyjęły ten szczególny dar Boży – swoje dziecko. Katolicy zobowiązani są walczyć ze wszystkimi złymi zjawiskami, które zagrażają życiu od poczęcia do naturalnej śmierci, m.in. z aborcją, eutanazją, także z tworzeniem dzieci tzw. metodą „IN VITRO”.... i nie jest to żadna walka polityczna, ale troska o najsłabsze istoty, które także mają prawo do życia.

Dzieci z klasy II zapraszam na spotkanie do plebanii w sobotę, o godz. 10.00.

W pierwszej połowie kwietnia, przedstawiciele naszej parafialnej rady ekonomicznej, już po raz drugi będą odwiedzać wszystkie rodziny, z prośbą o wsparcie tegorocznej inwestycji, tj. przebudowy naszej kostnicy cmentarnej, by spełniała wymogi Sanepidu. Radni mogą zgłosić się do biura parafialnego po odbiór zeszytów ze swojego rejonu.

W sobotę, 13 kwietnia, od godz. 8.00 do 14.00, na boisku przy Liceum Ogólnokształcącym w Nowem, odbędzie się bezpłatna zbiórka elektrośmieci (czyli zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, baterii).

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego dla dzieci pt.: „Mały Pielgrzym”, a należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 17.00 – za zm. Franciszkę, Stanisława, Tadeusza i Ferdynanda Łapińskich

godz. 17.00 – o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Tomasza, z okazji urodzin

godz. 17.00 – za zm. Jana Guss i zm. z rodziny

godz. 17.00 – za zm. Józefa Krajewskiego i zm. z rodziny z obojga stron