OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2013-04-21

Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 10.30, odbędzie się w kościele zebranie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: we wtorek – uroczystość św. Wojciecha (biskupa i męczennika – głównego patrona Polski), w środę – wspomnienie św. Jerzego (męczennika), w czwartek – święto św. Marka (Ewangelisty)

Dzieci z klas II zapraszam na ćwiczenia w kościele, we wtorek i w piątek, o godz. 16.00.

Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na opłacanie ubezpieczenia naszego kościoła do PZU. Koszt takiego rocznego ubezpieczenia wynosi 1400 zł.

Rozpoczynają się wiosenne, systematyczne, treningi w naszym Parafialnym Klubie Sportowym „BONUM” oraz w Uczniowskim Klubie Sportowym „GAUDIUM”. Dziewczęta i panie, które chcą ćwiczyć w siatkówkę zapraszam na boisko przykościelne we wtorki, o godz. 17.45. Chłopców i mężczyzn, którzy chcą ćwiczyć w piłkę nożną, zapraszam na treningi na dużym boisku parafialnym, w czwartki o godz. 17.45.

W najbliższą sobotę odbędą się w Kamionce, już po raz jedenasty, na trasie dookoła boiska piłkarskiego, Mistrzostwa Diecezji Pelplińskiej w biegach przełajowych. Przyjedzie do nas kilkaset osób z różnych miejscowości. Zachęcam też dzieci i młodzież z naszej parafii do wzięcia udziału w tych zawodach. Rywalizacja odbywać się będzie w 8 kategoriach – oddzielnie dziewczęta i chłopcy. Klasy I-III ze szkół podstawowych będą biec 300 m, klasy IV-VI przebiegną trasę 600 m, gimnazja 1,5 km, a szkoły średnie 2,5 km. W sobotę, o godz. 9.00 będzie w kościele Msza Św., a po niej rozpoczną się zawody. Najlepsi zawodnicy otrzymają puchary (24) i nagrody, a wszyscy też obiad. Zapraszam do pomocy w organizacji zawodów grono pedagogiczne, strażaków i członków Parafialnego Klubu „BONUM”. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w czwartek, o godz. 17.30, w plebanii.

Ze stolika pod chórem warto nabyć ciekawe czasopismo religijne pt.: „Miłujcie się”. Należność – 3 zł. – proszę też wrzucić skarbonkę św. Antoniego.

godz. 17.00 – o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Lucyny, z okazji urodzin

godz. 17.00 – za zm. Zofię i Alfonsa Wodzak, w rocznicę urodzin Zofii

godz. 17.00 – dziękczynna, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, z okazji 44 rocznicy małżeństwa pp. Danuty i Jerzego Kwiatkowskich

godz. 17.00 – za zm. Urszulę Partyka, w rocznicę urodzin