OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IX NIEDZIELA ZWYKŁA - NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 26.05.2013
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VIII NIEDZIELA ZWYKŁA - NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 26.05.2013

W czwartek będziemy przeżywać uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej, po Mszy Świętej, o godz. 10.30, wyruszymy w drogę, aby idąc w procesji zamanifestować swoją wiarę. Będziemy zatrzymywać się przy 4 ołtarzach, które będą usytuowane przy posesjach pp. Kropisz, Pliszka i Mazurkiewicz, Soleckich i Braun. Proszę o przygotowanie dekoracji religijnych w domach przy trasie procesji, panów strażaków poproszę o niesienie baldachimu, chorągwi, a także pilnowanie porządku w ruchu drogowym podczas marszu i dziękuję za coroczne zaopatrzenie w brzózki. Także panie z Żywego Różańca proszę o niesienie chorągwi. Dziewczynki ze szkoły podstawowej, szczególnie z klas II oraz młodsze zapraszam do sypania kwiatków, a chłopców do niesienia dużego różańca. Ćwiczenia tych dzieci odbędą się w poniedziałek, o godz. 17.30, przed kościołem. Dzieci I-szo Komunijne przychodzą na procesję w białych albach. Przez cały tydzień będziemy przeżywać oktawę, podczas której odbywać się będą procesje eucharystyczne dookoła kościoła, po Mszach o godz. 17.00.

W piątek przeżywać będziemy w liturgii – Święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny.

Za tydzień panie z Caritas będą zbierać przed kościołem na dożywianie dzieci w szkołach w Kamionce i w Rychławie, a za 2 tygodnie odbędzie się zbiórka na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Intencja modlitewna papieża dla nas wszystkich na miesiąc czerwiec to: „Aby tam, gdzie wpływ sekularyzacji jest silniejszy, wspólnoty chrześcijańskie potrafiły skutecznie prowadzić nową ewangelizację”.

Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i odmówienie różańca będzie w przyszłą niedzielę, o godz. 10.00.

W miesiącu czerwcu, nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane będą w kościele, we wtorek i piątek, po Mszy Świętej o godz. 17.00 oraz w niedziele, po Mszy Świętej, o godz. 10.30.

W pierwszej połowie czerwca nasi radni parafialni odwiedzą wszystkie rodziny. Trzecia tegoroczna zbiórka zostanie przeznaczona również na przebudowę naszej kostnicy cmentarnej wg wskazówek SANEPIDU. Obecnie kończy się zbieranie wszystkich dokumentów i w wakacje mogą rozpocząć się prace budowlane. Wielu mężczyzn z naszej parafii pracuje w firmach budowlanych i liczę, że okażą chęci, by wesprzeć tę budowlaną pracę. Poprzednie pokolenie wykazało się mocno przy budowie kościoła – w większości pracując społecznie dla dobra parafii – a teraz kolejne osoby będą zaproszone do współpracy, jak nadejdzie czas budowy. Radnych poproszę o odebranie zeszytów ze swojego rejonu.

Dzisiaj, od godz. 14.00, odbędzie się, na boisku przy szkole podstawowej w Kamionce FESTYN RODZINNY, na który zaproszeni są wszyscy parafianie i mieszkańcy okolicznych miejscowości. Warto przybyć od samego początku – już o 14.00 – bo wystąpi wtedy z koncertem młodzieżowa orkiestra symfoniczna z Białorusi, ze Szkoły Sztuki z Mińska. Następnie, w części kulturalnej, odbędzie się m.in. GMINNY FESTIWAL PIOSENKI TURYSTYCZNEJ, wystąpią grupy muzyczne z naszej parafii i z innych miejscowości. W części sportowej odbędzie się dla chętnych siatkarski oraz turniej rodzin w konkurencjach rekreacyjnych (chętne drużyny 3-osobowe mogą jeszcze zgłosić się przed zawodami do mnie – a przygotowano ładne nagrody dla startujących drużyn rodzinnych). Jesteśmy również zaproszeni na kiermasz spożywczy – będą kiełbaski z grilla, grochówka i ciasto, a dla dzieci różne dmuchane atrakcje, trampolina. Będzie też loteria fantowa (a każdy los wygrywa).

Za tydzień, jesteśmy zaproszeni na festyn z okazji Dnia Dziecka, przy dawnej szkole w Gajewie Zabudowaniach.

W sobotę, 1 czerwca, autokar z młodzieżą z naszej parafii i sąsiednich uda się na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych nad Jeziorem Lednickim k. Gniezna. Chętni mogą się zapisać do jutra w biurze parafialnym.

Zachęcam do nabycia nowego numeru czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”. Należność wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 17.00 – za zm. Janinę i Mariana Kowalczyk, w rocznicę śmierci Mariana

godz. 17.00 – za zm. księży pracujących w naszej parafii i zm. członkinie Żywego Różańca

godz. 17.00 – za zm. Zofie i Alfonsa Wodzak, w rocznicę śmierci Zofii

Czwartek, (Boże Ciało):

godz. 7.20 - za zm. Barbarę i Ludwika Grzyb

godz. 9.00 – za zm. rodziców Łucję i Franciszka Butlewskich, siostrę Stefanię oraz braci Kazimierza i Pawła

godz. 10.30 – suma w intencji parafian z procesją eucharystyczną

godz. 16.30 – o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla p. Ireny Muszyńskiej, z okazji 90 urodzin

godz. 17.00 – o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dzieci i wnuków

godz. 17.00 – za zm. Łucję i Leona Kozłowskich oraz Antoninę i Józefa Rohde