OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IX NIEDZIELA ZWYKŁA 2.06.2013

Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i odmówienie różańca będzie dzisiaj, o godz. 10.00.

Dzisiaj odbywa się przed kościołem tradycyjna w naszej parafii zbiórka Caritas na dożywianie dzieci w szkołach.

Za tydzień będzie można złożyć przed kościołem ofiarę do innych skarbonek, z okazji Dnia Dziękczynienia, na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie (zbiórka na ten cel odbywa się dzisiaj przed innymi kościołami w Polsce).

Do czwartku przeżywać będziemy oktawę Bożego Ciała. Po Mszach wieczornych będą procesje eucharystyczne, a w czwartek poświęcone zostaną zielone wianki.

W piątek przeżywać będziemy w liturgii Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

W I piątek miesiąca odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 10.00, natomiast spowiedź święta w tym dniu będzie od godz. 16.30 – szczególnie zapraszam dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię Św.

W miesiącu czerwcu, nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane są w kościele, we wtorek i piątek, po Mszy Świętej o godz. 17.00 oraz w niedziele, po Mszy Świętej, o godz. 10.30.

W pierwszej połowie czerwca nasi radni parafialni odwiedzą wszystkie rodziny. Trzecia tegoroczna zbiórka zostanie przeznaczona również na przebudowę naszej kostnicy cmentarnej wg wskazówek SANEPIDU. Obecnie kończy się zbieranie wszystkich dokumentów i w wakacje mogą rozpocząć się prace budowlane. Radnych poproszę o odebranie zeszytów ze swojego rejonu.

Dzisiaj jesteśmy zaproszeni do skorzystania z atrakcyjnego festynu z okazji Dnia Dziecka, który rozpocznie się od godz. 14.00, przy dawnej szkole w Gajewie Zabudowaniach. Szczegółowy program znajduje się na plakatach.

W sobotę, od godz. 11.00, do udziału w festynie zaprasza pani sołtys z Głodowa.

Natomiast za tydzień zostanie zorganizowany kolejny festyn, przy szkole podstawowej w Rychławie.

Miłośnicy piłki nożnej mogą w sobotę, na godz. 16.00, wybrać się do Smętowa, gdzie miejscowy klub Pogoń zagra z drużyną z ekstraklasy Lechią Gdańsk.

W przyszłą niedzielę, o godz. 12.00, w kościele w Nowem, swój jubileusz – 50 lat służby kapłańskiej – uroczyście będzie przeżywał ks. prałat Józef Talkowski. Warto pamiętać o złotym jubilacie w modlitwie, bo m.in. dzięki jego życzliwości i zaangażowaniu mogła powstać jako samodzielna wspólnota parafia w Kamionce 21 lat temu.

Zachęcam do nabycia nowego numeru czasopisma diecezjalnego „Mały Pielgrzym”. Należność – 2,5 zł. - wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 17.00 – za zm. Erykę Stasiewską, w 30 dzień po pogrzebie

godz. 17.00 – za zm. Janusza Rezmera, w 30 dzień po pogrzebie

godz. 17.00 – za zm. Kazimierza Kłohs, w 30 dzień po pogrzebie

godz. 17.00 – o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Ireny