OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – X NIEDZIELA ZWYKŁA – 2013.06.09

Dzisiaj ministranci zbierają przed kościołem do skarbonek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Tydzień temu Caritas zebrał na dożywianie dzieci w szkołach kwotę 340 zł.

W miesiącu czerwcu, nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane są w kościele, we wtorki i piątki, po Mszy Świętej o godz. 17.00 oraz w niedziele, po Mszy Świętej, o godz. 10.30.

W pierwszej połowie czerwca nasi radni parafialni odwiedzą wszystkie rodziny. Trzecia tegoroczna zbiórka zostanie przeznaczona również na przebudowę naszej kostnicy cmentarnej wg wskazówek SANEPIDU. Obecnie kończy się zbieranie wszystkich dokumentów i w wakacje mogą rozpocząć się prace budowlane.

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących Wsparcia pomagające m.in. niepełnosprawnym osobom w ośrodku w Lalkowach, rozpoczyna działalność hospicjum wspierającą osoby chore w ostatnim stadium choroby. Będą działać lekarze, pielęgniarki, kapłani, ale też powinni udzielać się wolontariusze. Dla nich za 2 tygodnie zostanie przeprowadzone w Bydgoszczy specjalne szkolenie. Chętne osoby do jutra proszę o zgłoszenie się do mnie po bliższe informacje.

Dzisiaj, od godz. 14.00 do godz. 18.00, odbędą się, przy szkole podstawowej w Rychławie, obchody Dnia Dziecka. Zaproszone są do udziału dzieci z różnych miejscowości wraz z rodzinami. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, m.in. wzloty balonem do góry, pokazy rycerskie, strażackie, motocykli, motolotni, różne konkursy i dmuchańce. Uczestnicy też będą mogli spożyć m.in. grochówkę i kiełbaski z grilla.

Pod chórem, ze stolika, można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 17.00 – za zm. Janusza Rezmera

godz. 17.00 – za zm. Martę i Józefa Pawlak oraz Martę Pliszka

godz. 17.00 – za zm. Adę i Feliksa Stopińskich

Niedziela, 16 czerwca:

godz. 7.20 – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze, z okazji 22 rocznicy małżeństwa pp. Ewy i Stefana Owczarek

godz. 9.00 – za zm. rodziców Górskich i dziadków Ciesielskich

godz. 10.30 – o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Ireny, z okazji 85 urodzin

W sobotę zmarła śp. Zofia Wiśniewska z Kiwitkowa. Parafia jest jej bardzo wdzięczna, bo przez wiele lat troszczyła się o piękno i porządek w starej kaplicy i w kościele. Pogrzeb będzie w środę, o godz. 9.00. Różańce będą odmawiane w niedzielę, w poniedziałek i we wtorek, o godz. 17.30, a w środę, o godz. 8.00. Dobry Jezu ...

Dodane przez parafia dnia June 08 2013 23:14:17 1282 Czytań · Drukuj