OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.06.2013

Dzisiaj, w 16. dzień miesiąca, zapraszam do kościoła o godz. 21.00 na nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego. Będziemy zapoznawać się z nauką i też modlić za wstawiennictwem błog. Jana Pawła II.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Monika Wajdzik, stanu wolnego, zam. Skarszewy, ul. Cisowa 32 i Jan Kropisz, stanu wolnego, zam. Kamionka 1 oraz Magdalena Judzińska, stanu wolnego, zam. Twarda Góra 42 i Damian Kamiński, stanu wolnego, zam. Grudziądz, ul. Rynek 3/5 m.1. Jest to ich zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

Podczas wakacji zrealizowana zostanie inwestycja, na którą radni zbierają przez 2 lata ofiary – tj. przebudowa naszej kostnicy parafialnej wg wskazówek Sanepidu. Za tydzień, po Mszy Św. o godz. 10.30, zapraszam na zebranie do plebanii członków parafialnej rady ekonomicznej, a także wszystkich chętnych mężczyzn, którzy chcieliby pomóc w wykonaniu dobudówki do kostnicy. Liczę, że stawi się spora grupa osób, bo wielu ma doświadczenie pracy przy różnych działaniach budowlanych. Jest to dość proste zadanie budowlane do wykonania i większość prac można zrealizować pracując społecznie. Jak nie będzie chętnych, to trzeba będzie zapłacić za wykonanie zadania jakiejś obcej firmie. Starsi parafianie mocno udzielali się przy budowie kościoła, a młodsi mogą teraz włączyć się w kolejną wspólną inwestycję.

Uczniowski Klub Sportowy „GAUDIUM” zaprasza chętne panie i dziewczęta do udziału w Międzygminnym Turnieju Siatkarskim w przyszłą niedzielę, o godz. 15.00, na boisku przy szkole w Kamionce. Można przyjść na trening we wtorek, o godz. 17.45, na boisko przy kościele, aby podobierać odpowiednie drużyny.

Szkoła Podstawowa im. błog. Jana Pawła II w Rychławie organizuje 2-dniową pielgrzymkę autokarową, w dniach 24 i 25 czerwca, do Lichenia i Częstochowy. Koszt od 1 osoby tylko 50 zł. Chętni spoza szkoły również mogą jechać. Zapisać się można i uzyskać bliższe informacje u p. dyrektor w szkole do najbliższej środy.

Ze stolika pod chórem można nabyć ciekawe czasopismo religijne pt.: „Miłujcie się”. Opłatę – 4 zł. proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 17.00 – za zm. Bronisławę i Józefa Buławskich, w 21 rocznicę śmierci Bronisławy

godz. 17.00 – za zm. Zofię Wiśniewską, w rocznicę urodzin

godz. 17.00 – za zm. z rodziny Bruckich

godz. 17.00 – za zm. rodziców, braci i bratowe Budyś