OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XII NIEDZIELA ZWYKŁA –23.06.2013

W poniedziałek przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, w czwartek wspomnienie Najśw. Maryi Panny Nieustającej Pomocy, w piątek wspomnienie św. Ireneusza (biskupa i męczennika).

W sobotę przypada uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła – przyjdźmy liczniej do kościoła na Msze o godz. 10.00 lub 17.00 i zachowajmy świąteczny charakter tego dnia w naszych domach. Kolekta z tego dnia, tzw. „świętopietrze”, będzie przeznaczona na wsparcie dla Stolicy Apostolskiej w Watykanie.

W środę, po Mszy Św., członkowie Caritas mogą pojechać na dekanalne spotkanie do Warlubia.

Kończy się rok szkolny i rozpoczynają wakacje. Cieszą się uczniowie i nauczyciele z tej przerwy, po wytężonej pracy. Jest za co Bogu dziękować, a może też przepraszać, a także prosić na radośniejszy czas wakacji. W piątek zapraszam uczniów, wychowawców i rodziców do spowiedzi od godz. 16.30, a Msza Św. na zakończenie roku zostanie odprawiona w tym dniu, o godz. 17.00.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Monika Wajdzik, stanu wolnego, zam. Skarszewy, ul. Cisowa 32 i Jan Kropisz, stanu wolnego, zam. Kamionka 1 oraz Magdalena Judzińska, stanu wolnego, zam. Twarda Góra 42 i Damian Kamiński, stanu wolnego, zam. Grudziądz, ul. Rynek 3/5 m.1. Jest to ich zapowiedź druga. A także Ewa Dereszkiewicz, stanu wolnego, zam. Milewo 7 i Michał Jęczmień, stanu wolnego, zam. Lipia Góra 17b. Jest to ich zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

Podczas wakacji zrealizowana zostanie inwestycja, na którą radni zbierają przez 2 lata ofiary – tj. przebudowa naszej kostnicy parafialnej wg wskazówek Sanepidu. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 10.30, zapraszam na zebranie do plebanii członków parafialnej rady ekonomicznej, a także wszystkich chętnych mężczyzn, którzy chcieliby pomóc w wykonaniu dobudówki do kostnicy.

Uczniowski Klub Sportowy „GAUDIUM” zaprasza chętne panie i dziewczęta do udziału w turnieju siatkarskim dzisiaj, o godz. 15.00, na boisku przy szkole w Kamionce. Zapisać się jeszcze można o godz. 14.30. Miło też będzie, gdy licznie zjawią się kibice.

Szkoła Podstawowa im. błog. Jana Pawła II w Rychławie organizuje pielgrzymkę autokarową do Lichenia i Częstochowy. Wyjazd jutro, o godz. 8.00.

Kto chciałby uczestniczyć w tym roku w pieszej pielgrzymce do Częstochowy, w dniach od 31 lipca do 13 sierpnia, to proszę o zgłoszenie się do mnie. W poprzednich latach chodziło z naszej parafii po kilka osób. Ks. proboszcz pójdzie w tym roku do Częstochowy po raz 33.

Za tydzień gościć będziemy w naszej parafii chór oraz zespół wokalny z Litwy. Po Mszy Św., o godz. 10.30 wystąpią te grupy muzyczne dla nas. Przyjdźmy więc licznie na Mszę i te ciekawe występy artystyczne.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”. Należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 17.00 – za zm. Jana Malewskiego oraz rodziców Malewskich i Stachulskich

Wtorek,

godz. 17.00 – za zm. Zdzisława Buławskiego, w 1 rocznicę śmierci

godz. 17.00 – za zm. Alojzego Ryńskiego, w rocznicę urodzin