OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 2013-08-25

Szkoły w Kamionce i w Rychławie otrzymają paczki z artykułami szkolnymi. Na ten cel odbywały się zbiórki przed kościołem w lipcu i sierpniu oraz będzie podczas dożynek. Już od następnej niedzieli, w każdą I-szą niedzielę miesiąca, członkinie Caritasu będą zbierać ofiary do skarbonek na rzecz dożywiania dzieci w szkołach.

W przyszłą niedzielę, o godz. 10.00, zostanie odmówiony w kościele różaniec wspólnoty Żywego Różańca.

Kończy się miesiąc sierpień, jeśli uczyniliśmy dobre postanowienia wytrwałości w abstynencji od alkoholu, to postarajmy się dalej to kontynuować dla dobra swojego, swojej rodziny i ojczyzny. Pamiętajmy, że są specjaliści, którzy chętnie pomogą osobom i rodzinom, gdzie jest problem alkoholowy.

Młodzież, przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszam na spotkanie w kościele w przyszłą niedzielę, po Mszy Św., o godz. 10.30.

W sobotę, 31 sierpnia, odbędą się w naszej parafii dożynki. Podczas Mszy Świętej, o godz. 17.00, będziemy mieli okazję, aby podziękować za tegoroczne plony i prosić Boga o pomoc w dalszych rolniczych działaniach. W procesji z darami zostaną złożone wieńce z 2 rejonów parafii i chleby dożynkowe. Zapraszam na tę Mszę szczególnie wszystkich rolników z rodzinami (!). Po Mszy Św., na placu przykościelnym, rozpocznie się część kulturalno – sportowa. Szczegółowy program można przeczytać na plakatach w kruchcie kościoła lub w sklepach. W siatkówkę rywalizować będą drużyny mężatek i panien oraz chłopcy i panowie z Kamionki i Rychławy z okolicami. Rywalizować też będą między sobą strażacy z Kamionki i Rychławy w konkurencjach siłowych i sprawnościowych. W części kulturalnej wystąpią grupy muzyczne z naszej parafii i z innych. Podczas zabawy ludowej przygrywać też będzie muzyk z Tucholi. W związku z tym, że jest to jeszcze miesiąc sierpień, to będziemy mieli okazję pokazać, jak potrafimy radośnie bawić się bez alkoholu. Będą też różne stoiska spożywcze obsługiwane przez panie z CARITASU i chóru oraz loteria fantowa prowadzona przez młodzież. Dochód z tych różnorakich działań zostanie przeznaczony na zakup zeszytów i przyborów szkolnych dla dzieci z najuboższych rodzin z naszej parafii.

W dniach 7 i 8 września organizowana jest, po raz jedenasty z naszej parafii, piesza pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Królowej Pomorza w Piasecznie. W obie strony pielgrzymka przejdzie 44 km (m.in. przez Lalkowy, Smętowo i Wielkie Wyręby, a nocleg będzie w Piasecznie). Do udziału zapraszam młodzież oraz dorosłych, którym stan zdrowia pozwala na przejście takiej trasy. Pielgrzymka jest wydarzeniem religijnym, a nie imprezą turystyczną, więc mogą wziąć udział tylko osoby, które pragną włączać się w program pielgrzymki i zawierzyć różne swoje intencje Matce Bożej w cudownym miejscu. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w przyszłą niedzielę, 1 września,
po Mszy Świętej o godz. 10.30.

Informuję, że już posiadam kalendarz na przyszły rok do intencji mszalnych. Zachęcam, aby jeszcze przed kolędami zarezerwować sobie szczególnie Msze rocznicowe. Warto ofiarować Msze za bliskich zmarłych, pamiętać o rocznicach ślubów lub urodzin, modlić się o błogosławieństwo Boże dla swoich bliskich w różnych życiowych sytuacjach.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a także kalendarze na 2014 rok ze zdjęciami błog. Jana Pawła II (a należność – 4 zł. – proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego).

godz. 10.00 – o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Kazimierza, w rocznicę urodzin

godz. 17.00 – za zm. Stefanię i Ignacego Budyś oraz zm. braci

godz. 17.00 – za zm. Agnieszkę Littkowską, w 30 dzień po pogrzebie

godz.17.00 – za zm. Jadwigę Buławską