OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.10.2013

Dzisiaj, odbywa się w całej Polsce tzw. DZIEŃ PAPIESKI. Pragniemy wszyscy utrwalić wielkie dzieło błog. papieża Jana Pawła II, który tak wiele uczynił dla Polski, całego świata i każdego z nas. Chcemy modlić się by jego nauka była podjęta przez wszystkich Polaków. Tradycyjnie, w DZIEŃ PAPIESKI, prowadzona jest przez młodzież w całej Polsce zbiórka do skarbonek na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który funduje stypendia uzdolnionym dzieciom i młodzieży z ubogich rodzin, aby mogły dalej się kształcić. Przed kościołem będą zbierać na ten cel ministranci. W naszej parafii, dzieci ze Szkoły Podstawowej im. błog. papieża Jana Pawła II z Rychławy zapraszają wszystkich na WIECZORNICĘ PAPIESKĄ do kościoła w środę, po Mszy Św. i różańcu – w rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża.

Jutro przypada Dzień Nauczyciela – chciejmy pamiętać w swoich modlitwach o osobach, które nie szczędzę swoich sił, wiedzy i zaangażowania, aby we właściwy sposób wychować młode pokolenie. Nie jest łatwo w dzisiejszych czasach wypełniać taką misję. Życzymy więc dyrekcjom, gronu pedagogicznemu, pracownikom szkół – zadowolenia ze swoich osiągnięć, docenienia przez władze i społeczeństwo tej trudnej pracy oraz radości ze współpracy w wychowywaniu dzieci z rodzicami i różnymi instytucjami.

Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 10.30, odbędzie się w kościele spotkanie młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Za tydzień, po Mszy Św. o godz. 10.30, odbędzie się w kościele spotkanie z rodzicami tej młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

W minioną niedzielę panie z Caritasu zebrały kwotę 260 zł. na dożywianie dzieci w szkołach.

W piątek, w liturgii Kościoła, będziemy przeżywać święto św. Łukasza – Ewangelisty.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy przeżywanie Tygodnia Misyjnego.

W październiku, w naszym kościele różaniec jest odmawiany codziennie, po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy Świętej, o godz. 10.30. Zachęcam też do odmawiania różańca w swoich domach lub przy przydrożnych kaplicach.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Pragniemy w sposób szczególny oddać cześć naszym zmarłym krewnym i dobrodziejom. Zadbamy o uporządkowanie grobów naszych bliskich, zapalimy im nagrobne świece, ale przede wszystkim otoczmy ich naszą modlitwą. Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze stolika specjalne druki, na których możemy wypisać nazwiska i imiona osób, za które w sposób szczególny chcemy się pomodlić. Po każdej Mszy Świętej można wypisane kartki przynieść do biura parafialnego.

Ze stolika pod chórem można nabyć kolejny numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”. Należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego. Przypominam, iż w biurze parafialnym można jeszcze nabyć bardzo ładną książkę p. Reginy Kotłowskiej pt.: „Historia zamknięta w obrazie”, z wieloma starymi zdjęciami z Kamionki i okolicznych wiosek.

Stowarzyszenie Lokalne „KRĄG” z Rychławy zaprasza wszystkich chętnych do udziału w imprezie sportowo - rekreacyjnej w najbliższą sobotę, o godz. 11.00, przy starej szkole w Osinach. Wcześniej chętni będą mogli wspólnie wyruszyć, od godz. 9.30, sprzed szkoły w Rychławie w grupie rowerowej lub w grupie pieszej z kijkami do Nordic Walking. W Osinach będą przeprowadzone różne konkursy rekreacyjne, a także będzie ognisko z kiełbaskami.

godz. 16.00 - za zm. Teresę

godz. 16.00 – za zm. Eugenię i Henryka Kamińskich, w rocznicę śmierci Henryka

godz. 16.00 – za zm. Franciszka Ceyera, w 30 dzień po pogrzebie

godz. 16.00 – za zm. Zofię i Danutę Słaboszewskie oraz Rozalię i Jakuba Słaboszewskich