OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA ADWENTU – 1.12.2013

W okresie Adwentu mamy wspaniałą okazję odnowić naszą wiarę. Uczyńmy liczne, dobre postanowienia, że odnowimy naszą więź z Bogiem, swoje i rodzinne życie sakramentalne, zwalczymy niszczące nas nałogi i postaramy zatroszczyć się o życzliwą atmosferę w swoich rodzinach. Msze Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny, odprawiane będą codziennie, o godz. 16.00 (w niektóre tylko dni będą małe zmiany godzin). Zachęcam wszystkich do licznego udziału, a szczególnie dzieci, które mogą przychodzić z zapalonymi lampionami. Dzieci będą otrzymywać specjalne obrazki, które wkleją na dużą planszę.

Znakiem naszego właściwego przeżywania okresu Adwentu powinna być także gotowość do okazania miłosierdzia tym spośród naszej społeczności, którzy najbardziej zostali dotknięci biedą. Dzisiaj, panie z CARITAS, zbierają przed kościołem ofiary do skarbonek na rzecz dożywiania dzieci w naszych szkołach. Ponadto CARITAS liczy też na zbiórkę słodyczy, które będzie można składać w kartonach, umieszczonych w sklepach na terenie naszej parafii. Przed Świętami zebrane słodycze zostaną rozdzielone wśród dzieci ze szkół i przedszkoli z terenu naszej parafii.

Dzisiaj, o godz. 10.00, zostanie odmówiony różaniec wspólnoty Żywego Różańca i 40 osób należących do niej otrzyma tajemnice do odmawiania na przyszły rok.

W środę, o godz. 17.00, w parafii Lalkowy zostanie odprawiona suma odpustowa ku czci św. Barbary.

W I-szy piątek miesiąca odwiedzę chorych z posługą sakramentalną, od godz. 10.00, a dodatkowa okazja do spowiedzi będzie od godz. 15.30. Zachęcam szczególnie dzieci z klas III do comiesięcznej spowiedzi.

W Adwencie zachęcam do wpisywania się do Parafialnej Złotej Księgi Trzeźwości, wzbudźmy, jak najwięcej dobrych postanowień abstynenckich. Niech osobom mającym problemy z alkoholem i papierosami brzmi ciągle w uszach życzenie dzieci o trzeźwych i zdrowych rodziców - czyż nie lepiej pieniądze, stracone na te zgubne używki, przeznaczyć na dożywianie dzieci – ileż jeszcze tragedii ma się zdarzyć, aby ludzie się opamiętali i nie tolerowali takiego zgorszenia.

W każdym domu, na stole wigilijnym powinny znaleźć się opłatek i świeca wigilijna. Wprowadzają one szczególny nastrój w przeżywanie wieczerzy wigilijnej. Można już zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i w opłatki po każdej Mszy Świętej, w biurze parafialnym. Świeca kosztuje 6 zł. W tym roku opłatki można nabyć w specjalnych ozdobnych kompletach, złożonych z 3 dużych opłatków i 2 małych – za ten zestaw opłatków można złożyć dowolną ofiarą. Jak ktoś chciałby więcej opłatków, to proszę o tym powiedzieć w biurze parafialnym.

Sołectwa Kamionka i Rynkówka zapraszają dzieci ze szkoły podstawowej do klasy IV oraz młodsze na SPOTKANIE MIKOŁAJKOWE, które odbędzie się w remizie w Kamionce, w najbliższą sobotę, o godz. 12.00.

godz. 16.00 – za zm. Kazimierza Koniarskiego

godz. 16.00 – za zm. Henryka Ukleję

godz. 16.00 – za zm. Helenę Dominikowską, w 30 dzień po pogrzebie

godz. 16.00 - w pewnej intencji