OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA ADWENTU – 8.12.2013

Kolekta z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na rzecz Stolicy Apostolskiej w Rzymie. Przed kościołem ministranci będą zbierać ofiary do skarbonek na rzecz pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.

W poprzednią niedzielę, panie z CARITAS, zebrały na dożywianie dzieci kwotę 280 zł. Już można składać do kartonów w sklepach słodycze, które będą rozdzielone wśród dzieci w szkołach przed Świętami.

W środę, po Mszy Św., zapraszam do plebanii na spotkanie naszego parafialnego Caritas, a na godz. 18.00 pojedziemy na dekanalne spotkanie do Smętowa. W poniedziałek, 16 grudnia, odbędzie się w szkole w Kamionce spotkanie opłatkowe dla wszystkich osób starszych, chorych i samotnych
z terenu naszej parafii.

W liturgii Kościoła będziemy przeżywać: w poniedziałek (przeniesioną z dzisiejszej niedzieli) - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny, w piątek – wspomnienie św. Łucji (męczennicy), w sobotę - wspomnienie św. Jana od Krzyża (kapłana i Doktora Kościoła).

W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 10.30, odbędzie się w kościele spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Już minął pierwszy tydzień Adwentu: czy uczyniliśmy dobre postanowienia, które pomogą uporządkować nam różne sprawy w naszym życiu, czy zdążyliśmy przyjść w tym tygodniu na Roraty (a odbywają się codziennie – w dni powszednie – o godz. 16.00), czy spróbowaliśmy zwalczyć męczące nałogi, czy postaraliśmy się zatroszczyć o życzliwą atmosferę w swoich rodzinach?

Wiele rodzin troszczy się w okresie przedświątecznym o ładny wystrój swojej posesji, strojąc lampkami oraz innymi ozdobami drzewka i budynki. Z pewnością działania te upiększają naszą parafię. Milej mieszka się w miejscowościach, gdzie ludzie troszczą się o porządek w swoich duszach i w swoich obejściach. W związku z tym chciałbym ogłosić, już po raz dziesiąty, konkurs na „Najładniejszą dekorację świąteczną”. Z każdym rokiem coraz więcej domów angażuje się w takie upiększanie. Można podpowiedzieć adresy swoich sąsiadów i z wybraną komisją objadę ocenić urodę najładniejszych domów. Rodzina, która najładniej udekoruje swój dom lub posesję otrzyma od księdza proboszcza nagrodę 100 zł. na zakup kolejnych ozdób świątecznych na przyszły rok.

W przyszłą niedzielę będzie można zakupić przed kościołem piękne ozdoby świąteczne wykonane przez osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lalkowach.

W każdym domu, na stole wigilijnym powinny znaleźć się opłatek i świeca wigilijna. Wprowadzają one szczególny nastrój w przeżywanie wieczerzy wigilijnej. Można już zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i w opłatki po każdej Mszy Świętej, w biurze parafialnym. Świeca kosztuje 6 zł. W tym roku opłatki można nabyć w specjalnych ozdobnych kompletach, złożonych z 3 dużych opłatków i 2 małych oraz kartki świątecznej oraz specjalnego obrazka z modlitwą rodzinną na Wigilię – za ten zestaw opłatków można złożyć dowolną ofiarę. Jak ktoś chciałby więcej opłatków, to proszę o tym powiedzieć w biurze parafialnym.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego pt.: „Pielgrzym”, a należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 16.00 – za zm. Kazimierza Koniarskiego

godz. 15.00(!) – za zm. ks. proboszcza Andrzeja Darznika, w 10 rocznicę śmierci

godz. 16.00 – za zm. Joannę Bieńkowską, w rocznicę urodzin

godz. 16.00 – za zm. Helenę Dominikowską