ZESPÓŁ PROMYCZKI PAPIEŻA

Wraz z rozpoczęciem wakacji letnich, w lipcu 2013 roku, rozpoczął swoje próby muzyczne najmłodszy zespół w parafii Kamionka. Przybrał on nazwę „PROMYCZKI PAPIEŻA” – pragnąc radośnie dzielić się swoimi talentami, sławiąc m.in. wielkiego Polaka i patrona błog. Jana Pawła II. Założycielem i opiekunem grupy jest ks. proboszcz Andrzej Taliński – od podstaw uczący wszystkich gry na gitarze i śpiewu w grupie muzycznej. W pierwszym składzie znalazły się następujące osoby: ze szkoły podstawowej w Rychławie – Elżbieta Olkowska (klasa IV), Marta Partyka (klasa IV), Amelia Wera (klasa III), Kinga Ringwelska (klasa III), Aleksander Mąkosa (klasa III) oraz ze szkoły podstawowej w Kamionce – Paulina Lipska (klasa IV), Martyna Badźmierowska (klasa IV), Aleksander Rozwadowski (klasa III), Paweł Głąb (klasa III). Ten ostatni zrezygnował po miesiącu prób.
W drugim półroczu 2013 roku zespół miał już okazję wystąpić w Kamionce m.in. podczas Przeglądu Piosenki Religijnej (lipiec), dożynek parafialnych (sierpień), Międzygminnego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej (listopad).
Grupa cały czas udoskonala swoją grę na instrumentach, a także rozszerza swój repertuar (o pieśni kościelne, biesiadne, patriotyczne).
Występy grupy – ze względu na młody wiek, szybkie postępy muzyczne i ładne prezentacje – bardzo spodobały się słuchaczom podczas różnych wydarzeń.

W styczniu 2014 roku odszedł z parafii Kamionka wieloletni jej proboszcz ks. Andrzej Taliński - założyciel wielu grup przyparafialnych, także zespołu PROMYCZKI PAPIEŻA. Pracować dalej będzie w parafii Stara Kiszewa. Opiekę nad zespołem przejęła p. katechetka Anna Karcz.

Dodane przez parafia dnia December 31 2013 11:51:50 3706 Czytań · Drukuj