ZESPÓŁ CENTENUM

Zespół „CENTENUM” powstał w parafii Kamionka, we wrześniu 2003 roku. Nazwa oznacza, z języka łacińskiego, „ziarno, które wydało plon stokrotny” – członkowie zespołu pragną bowiem rozwijać nieustannie swoje różnorakie talenty, aby być w przyszłości ludźmi wartościowymi. Z zaproszenia księdza proboszcza Andrzeja Talińskiego skorzystali uczniowie gimnazjum i szkół podstawowych: Piotr Janicki, Magdalena Olkowska, Martyna Judzińska, Magdalena Kirschenstein, Mateusz Majkowski oraz Malwina Szucka. Przez kilka lat zespół grał przy akompaniamencie keyborda, na którym grał Piotr Janicki (późniejszy organista w parafii Kamionka, a obecnie pełniący tę posługę w parafii Skórcz).
Przez kilka lat w zespole następowały rotacje w składzie, szczególnie po zakończeniu różnych etapów szkolnych przez członków zespołu i wejściu w dorosłe życie. W kolejnych latach wzmacniały zespół swoimi talentami muzycznymi następujące osoby: Patrycja Sandach, Ilona Pliszka, Emilia Samulewska, Agnieszka Bukowska.
W obecnym składzie występują: Milena Głąb, Paulina Buklewska, Klaudia Buklewska, Alicja Błażek, Damian Stalica (trzy ostatnie osoby przeszły z młodszego zespołu parafialnego).
Uczestnictwo w zespole przyczyniało się do umuzykalnienia tej grupy młodzieży. Umiejętności gry na gitarze zdobyli w tym czasie: Ilona Pliszka, Milena Głąb, Agnieszka Bukowska, Klaudia Buklewska, Damian Stalica.
Zespół uświetnia swoimi występami liturgie Mszy Świętych i różne uroczystości kościelne. Bierze też udział w różnych festynach rekreacyjnych, wyśpiewując piosenki o tematyce biesiadnej i tradycyjnej. Kolejne pokolenia nabywają doświadczenia muzyczne i cieszą się z takich działań na chwałę Bożą, a także trafiając w gusta muzyczne ludzi.

Dodane przez parafia dnia December 31 2013 15:16:36 3522 Czytań · Drukuj