+ Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Kamionce +
SPRAWY PARAFIALNE
Caritas
Cmentarz, pogrzeb
Duszpasterz
Kaplice
Kościół
Ministranci
Nasz Patron
Pielgrzymki
Rada Parafialna
Służba liturgiczna
Współpracownicy parafialni
Życie Sakramentalne
Żywy Różaniec
Archiwum
SPRAWY ŚRODOWISKOWE
Miejscowości
Ochotnicza Straż Pożarna
Szkoły
PISANO O NAS
Archwium prasowe
ZESPÓŁ CENTENUM
ZESPÓŁ CENTENUM


Zespół „CENTENUM” powstał w parafii Kamionka, we wrześniu 2003 roku. Nazwa oznacza, z języka łacińskiego, „ziarno, które wydało plon stokrotny” – członkowie zespołu pragną bowiem rozwijać nieustannie swoje różnorakie talenty, aby być w przyszłości ludźmi wartościowymi. Z zaproszenia księdza proboszcza Andrzeja Talińskiego skorzystali uczniowie gimnazjum i szkół podstawowych: Piotr Janicki, Magdalena Olkowska, Martyna Judzińska, Magdalena Kirschenstein, Mateusz Majkowski oraz Malwina Szucka. Przez kilka lat zespół grał przy akompaniamencie keyborda, na którym grał Piotr Janicki (późniejszy organista w parafii Kamionka, a obecnie pełniący tę posługę w parafii Skórcz).
Przez kilka lat w zespole następowały rotacje w składzie, szczególnie po zakończeniu różnych etapów szkolnych przez członków zespołu i wejściu w dorosłe życie. W kolejnych latach wzmacniały zespół swoimi talentami muzycznymi następujące osoby: Patrycja Sandach, Ilona Pliszka, Emilia Samulewska, Agnieszka Bukowska.
W obecnym składzie występują: Milena Głąb, Paulina Buklewska, Klaudia Buklewska, Alicja Błażek, Damian Stalica (trzy ostatnie osoby przeszły z młodszego zespołu parafialnego).
Uczestnictwo w zespole przyczyniało się do umuzykalnienia tej grupy młodzieży. Umiejętności gry na gitarze zdobyli w tym czasie: Ilona Pliszka, Milena Głąb, Agnieszka Bukowska, Klaudia Buklewska, Damian Stalica.
Zespół uświetnia swoimi występami liturgie Mszy Świętych i różne uroczystości kościelne. Bierze też udział w różnych festynach rekreacyjnych, wyśpiewując piosenki o tematyce biesiadnej i tradycyjnej. Kolejne pokolenia nabywają doświadczenia muzyczne i cieszą się z takich działań na chwałę Bożą, a także trafiając w gusta muzyczne ludzi.Dodane przez parafia dnia grudzień 31 2013 15:16:36 3356 Czytań · Drukuj
TU WARTO ZAJRZEĆ
www.vatican.va
www.episkopat.pl
www.radioglos.pl
www.diecezja-pelplin.pl
www.caritas.pelplin.pl
www.pielgrzym.pelplin.pl
www.pelplin.ksm.org.pl
www.opoka.org.pl
www.e.kai.pl
www.niedziela.pl
www.goscniedzielny.pl
mlodziez.pelplin.diecezja
ministranci.pelplin.diecezja
www.hli.org.pl
www.kociewiacy.pl
www.kociewiak.pl
www.smetowo.pl
www.bip.gminanowe.pl
www.miasto-nowe.com
www.mateusz.pl
www.amen.pl
www.katolik.pl
www.wiara.pl
www.biblia.pl
www.biblioteka.natan.pl
www.spiewnik.com
www.lednica2000.pl
www.dzielo.pl
www.rodzina.org.pl
www.pieszapielgrzymka.pl
sanktuarium-piaseczno.pl
www.parafiada.pl
www.wikipedia.org
www.ludio.pl
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.