OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2008-03-02
Dzisiaj Panie z Caritasu zbierają przed kościołem ofiary do skarbonek na dożywianie dzieci w szkołach.

W czasie okresu Wielkiego Postu, Droga Krzyżowa w naszym kościele odprawiana jest o godz. 16.00, natomiast Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele, o godz. 10.00.

W tym tygodniu przeżywać będziemy w liturgii: we wtorek Święto św. Kazimierza (Królewicza), a w sobotę Święto – 536 Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Pelplinie.

W I-szy piątek miesiąca odwiedzę chorych z Komunią Św. od godz. 10.00. W tym dniu będzie też okazja do spowiedzi od godz. 15.30, szczególnie zapraszam dzieci z klas III.

W poniedziałek, po Mszy Św., zapraszam do plebani na spotkanie rodziców dzieci z klas II, które w maju przyjmą I-szą Komunię Św. Dzieci będą miały swoje spotkanie w sobotę, o godz. 10.00.

W najbliższy wtorek będzie już ostatni wyjazd tej zimy do Smętowa, na zajęcia Parafialnego Klubu. Odbędzie się turniej siatkarski dla dziewcząt i kobiet, z udziałem drużyn z kilku miejscowości.

W środę, o godz. 17.30, odbędzie się w plebani dekanalne spotkanie katechetów.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Mariusz Targowski, kawaler, zamieszkały Kamionka 67 oraz Anna Maria Kłos, panna, zamieszkała Górne Morgi 2. Jest to zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy przeżywanie naszych wielkopostnych rekolekcji. Nikt nie może zmarnować takiej szczególnej szansy głębszego przygotowania się na przeżywanie Świąt Wielkanocnych. Nauki będą głosić klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie Ireneusz Smoliński i Piotr Wietrzykowski. Dzieci będą miały swoje spotkania, w ramach rekolekcji szkolnych, od poniedziałku do środy, w godzinach od 9.00 do 12.00. Młodzież spotykać się będzie z Rekolekcjonistami o godz. 16.00, a dorośli na Mszach Św. o godz. 18.00. Nasza spowiedź parafialna, z udziałem większej liczby kapłanów z dekanatu, odbędzie się w czwartek, 13 marca, a Drogę Krzyżową na trasie z Kamionki do Milewa przeżyjemy w tym roku w piątek – 14 marca. Przy wyjściu z kościoła, przedstawiciele każdej rodziny, mogą zabrać ze stolika, znajdującego się pod chórem, kartkę ze szczegółowym planem rekolekcji. Młodzież ze szkół w Smętowie ma korzystać z rekolekcji w naszej parafii, gdyż w tej miejscowości jest ten sam termin i nie będzie specjalnych dowozów. Młodzież ucząca się w Nowem zapyta wychowawców, czy może korzystać z rekolekcji młodzieżowych w Kamionce – jeśli nie, to obowiązuje udział ze swoimi klasami w rekolekcjach szkolnych w Nowem od 13 do 15 marca.

W Niedzielę Palmową, 16 marca, papież Benedykt XVI (kontynuując tradycję papieża Jana Pawła II) organizuje Światowy Dzień Młodzieży. Również w naszej diecezji odbędzie się spotkanie kilku tysięcy młodych ludzi z ks. biskupem w Kościerzynie. Będą m.in. występować różne grupy muzyczne. Z naszej parafii wyjedzie autokar z młodzieżą na to spotkanie. Koszt od 1 osoby – 20 zł. Chętni mogą zapisywać się w biurze parafialnym.

W biurze parafialnym można odbierać kartki do tegorocznej spowiedzi wielkanocnej. Można też nabyć kolorowe pocztówki do wysłania do rodziny na Święta Wielkanocne, m.in. ze zdjęciem naszego kościoła i postacią Chrystusa Zmartwychwstałego. Koszt 1 sztuki – 50 groszy.

godz. 16.30 (po Drodze Krzyżowej) –
godz. 16.00 – dziękczynna, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, z okazji 18 urodzin Aleksandry

Niedziela, 25 marca:
godz. 7.20 – za zm. rodziców Anielę i Franciszka Mąkosa, w rocznicę urodzin Anieli
godz. 9.00 – za zm. Władysława Głąb i Lucynę Szmit oraz Franciszkę i Franciszka Gil
godz. 10.30 – za zm. Bogusława Bożek, w 3 rocznicę śmierci

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Rafała Gus z Rychławskich Pól. Wieczny odpoczynek ...

Dodane przez parafia_ dnia March 27 2008 22:02:48 1411 Czytań · Drukuj