+ Parafia pw. sw. Andrzeja Boboli w Kamionce +
SPRAWY PARAFIALNE
Caritas
Cmentarz, pogrzeb
Duszpasterz
Kaplice
Kosciol
Ministranci
Nasz Patron
Pielgrzymki
Rada Parafialna
Sluzba liturgiczna
Wspolpracownicy parafialni
Zycie Sakramentalne
Zywy Roaniec
Archiwum
SPRAWY ŚRODOWISKOWE
Miejscowosci
Ochotnicza Straz Pozarna
Szkoly
PISANO O NAS
Archwium prasowe
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 6.04.2014r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU –6.04.2014r.


Od dzisiaj rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne. Msza Święta z nauką rekolekcyjną dla młodzieży i dorosłych od poniedziałku do środy o godz. 17.00. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Dariusz Nenca – proboszcz z Lalków. Niech nasze czynne uczestnictwo w rekolekcjach będzie czasem zatrzymania się w biegu naszego życia, dobrym przygotowaniem się do Świąt Zmartwychwstania i kanonizacji naszego rodaka papieża Jana Pawła II.

Dzieci swoje rekolekcje będą miały w tym samym terminie w godzinach przedpołudniowych.

We wtorek 8 kwietnia będzie nasza parafialna spowiedź przedświąteczna. Spowiedź będzie w godzinach: od 9.00 do 10.00 i od 15.30 do 17.00. Proszę wszystkich parafian, aby skorzystać z tej możliwości gdyż będzie więcej księży.

W czwartek 10 kwietnia o godz.17.00 nasza młodzież przyjmie sakrament bierzmowania. Zapraszam wszystkich parafian na uroczystą Mszę Świętą pod przewodnictwem J. E. ks. bpa Piotra Krupy.

Dzisiaj zbiórka do puszek na dożywianie dzieci w szkołach. Parafialny Zespół CARITAS organizuje przedświąteczną zbiórkę darów dla ubogich. W sklepach spożywczych w Kamionce, Rychławie oraz Milewie zostaną wyłożone specjalne kartony z logo CARITASU, do których można wrzucić część produktów zakupionych wcześniej w sklepie. Mogą to być np. słodycze, mąka, cukier, makarony lub też inne trwałe produkty. Przed Świętami zostaną one przekazane najuboższym rodzinom. Caritas diecezjalne rozprowadza „paschaliki” w cenie 5zł. Zakupić można u ministrantów przy wyjściu z kościoła lub w biurze parafialnym.

Tradycyjnie przed Wielkim Tygodniem w piątek 11 kwietnia Droga Krzyżowa odbędzie się na zewnątrz naszej świątyni. W roku kanonizacji bł. Jana Pawła II pójdziemy z Rychławy placu przed szkołą do Kamionki przed pomnik Jana Pawła II. Zapraszam wszystkich parafian do udziału w Drodze Krzyżowej. Proszę o zorganizowanie przedstawicieli każdego rejonu parafii o niesienie Krzyża podczas drogi.

Zakończyła się pierwsza zbiórka ofiar na tegoroczną inwestycję, tj. rozbudowanie kostnicy na cmentarzu. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom, a także radnym parafialnym za podjęcie się trudu zbiórki. W sumie zebrano kwotę 4809 zł. Z poszczególnych rejonów zebrano następujące kwoty: Sarnowo I i II (1280 zł.), Rychława i Rychławskie Pola – lewa strona (980 zł.), Kamionka i Kiwitkowo ( zł.), Twarda Góra i Milewko (730 zł.), Gajewo Zabudowania i Osiny (500 zł.), Rychława i Rychławskie Pola – prawa strona (400 zł.), Rudawki (385 zł.), Milewo (264 zł.), Głodowo (270 zł.). Kolejna zbiórka na ten cel będzie w maju.

W Niedzielę Palmową, 13 kwietnia br. w Kościerzynie odbędzie się celebracja diecezjalna XXIX Światowego Dnia Młodzieży. Spotkaniu młodych przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Zapraszam młodzież chętną na wyjazd, aby zgłosiła się do ks. Proboszcza.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Weronika Drost, stanu wolnego, zam. Kamionka 45 i Marcin Gawłowski, stanu wolnego, zam. Włocławek ul. Rozdroże 50. Alicja Błażek, zam. Kamionka 50 i Paweł Laniecki zam. Morzeszczyn 16. Katarzyna Brzeska, zam, Kamionka 13 i Damian Kosysarz zam. Komorsk ul. Bzowska 9 oraz Angelika Witkowska i Łukasz Milweski zam. Milewko 21. Jest to ich zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.


Dzieci zachęcam do zrobienia palm, które przynosimy do kościoła w Niedzielę Palmową na godz. 10.30. Odbędzie się konkurs na najpiękniejszą palmę.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10.30 spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkania będą jeszcze w poniedziałek i środę po Mszach Św.

INTENCJE MSZALNE:

poniedziałek

godz. 17.00 – 1. W intencji ks. proboszcza z okazji urodzin – intencja od Wspólnoty Żywego Różańca.

2. Za śp. Jadwigę Kulas – intencja od Wspólnoty Żywego Różańca.

wtorek

godz.17.00 – za śp. Kazimierę i Kazimierza Rybickich.

Środa

godz. 17.00 – O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Ryszarda z okazji 60 urodzin.

czwartek

godz. 17.00 – Msza Święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania.

piątek

ok. godz. 18.00 (po Drodze Krzyżowej)– za śp. Stefanię i Tadeusza Sandach w 2 rocz. śmierci Stefani.

sobota

godz. 14.00 – za śp. Kazimierza Koniarskiego.

niedziela (13 kwiecień):

godz. 7.20 – za śp. Joannę i Edmunda Bieńkowskich oraz zmarłych z Rodziny Budyś.

godz. 9.00 – za śp. Adę i Feliksa Stopińskich w 17 rocz. śmierci Feliksa.

godz. 10.30 – za śp. Jana Raczyniewskiego w 13 rocz. śmierci oraz zmarłego Konrada.


Dodane przez parafia dnia April 06 2014 14:13:11 1492 Czytań · Drukuj
TU WARTO ZAJRZEĆ
www.vatican.va
www.episkopat.pl
www.radioglos.pl
www.diecezja-pelplin.pl
www.caritas.pelplin.pl
www.pielgrzym.pelplin.pl
www.pelplin.ksm.org.pl
www.opoka.org.pl
www.e.kai.pl
www.niedziela.pl
www.goscniedzielny.pl
mlodziez.pelplin.diecezja
ministranci.pelplin.diecezja
www.hli.org.pl
www.kociewiacy.pl
www.kociewiak.pl
www.smetowo.pl
www.bip.gminanowe.pl
www.miasto-nowe.com
www.mateusz.pl
www.amen.pl
www.katolik.pl
www.wiara.pl
www.biblia.pl
www.biblioteka.natan.pl
www.spiewnik.com
www.lednica2000.pl
www.dzielo.pl
www.rodzina.org.pl
www.pieszapielgrzymka.pl
sanktuarium-piaseczno.pl
www.parafiada.pl
www.wikipedia.org
www.ludio.pl
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.