+ Parafia pw. sw. Andrzeja Boboli w Kamionce +
SPRAWY PARAFIALNE
Caritas
Cmentarz, pogrzeb
Duszpasterz
Kaplice
Kosciol
Ministranci
Nasz Patron
Pielgrzymki
Rada Parafialna
Sluzba liturgiczna
Wspolpracownicy parafialni
Zycie Sakramentalne
Zywy Roaniec
Archiwum
SPRAWY ŚRODOWISKOWE
Miejscowosci
Ochotnicza Straz Pozarna
Szkoly
PISANO O NAS
Archwium prasowe
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA PALMOWA –13.04.2014r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA PALMOWA –13.04.2014r.


Bóg zapłać za ofiary złożone na dożywianie dzieci w szkołach zebraliśmy 270.10zł . Trwa przedświąteczna zbiórka darów dla ubogich. W sklepach spożywczych w Kamionce, Rychławie oraz Milewie do środy zostały wyłożone specjalne kartony z logo CARITASU, do których można wrzucić część produktów zakupionych wcześniej w sklepie. Przed Świętami zostaną one przekazane najuboższym rodzinom. Caritas diecezjalne rozprowadza „paschaliki” w cenie 5zł. Zakupić można u ministrantów przy wyjściu z kościoła lub w biurze parafialnym.

Rozpoczęły się już prace w naszej kostnicy – została wyburzona ściana wewnątrz. W sumie zebraliśmy na ten cel w I zbiórce – 5.809zł.

Dzisiaj zbiórka do puszek na kwiaty i materiały do Grobu Pańskiego. Za tydzień kolekta na cele parafialne – na nowy piec CO. Za złożone ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.

W Wielki Czwartek, przed południem, kapłani odnowią swoje przyrzeczenia kapłańskie podczas Mszy Świętej w katedrze pelplińskiej, a wieczorem w parafiach odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta, nawiązująca do Ostatniej Wieczerzy, podczas której Chrystus ustanowił sakramenty Eucharystii i kapłaństwa. W naszym kościele Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 19.00. Po niej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ciemnicy. Adoracja potrwa do godz. 21.00.

W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy rozpocznie się od godz. 9.00 i potrwa do wieczornych obrzędów. Przychodźmy licznie do kościoła na prywatną modlitwę, aby zawierzyć Chrystusowi wszelkie swoje osobiste lub rodzinne problemy. Najlepiej czuwajmy w wyznaczonych dla poszczególnych rejonów parafialnych godzinach: od godz. 9.00 do 10.00 mieszkańcy Gajewa Zabudowań, Głodowa i Osin, od 10.00 do 11.00 Rudawki i Kiwitkowo, od 11.00 do 12.00 Sarnowo I i II, od 12.00 do 13.00 Milewo, od 13.00 do 14.00 Twarda Góra i Milewko, od 14.00 do 15.00 Rychławskie Pola lewa i prawa strona, od 15.00 do 16.00 Kamionka prawa strona, od 16.00 do 17.00 Kamionka lewa strona, od 17.00 do 18.00 Rychława prawa strona, od 18.00 do 19.00 Rychława lewa strona. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Liturgię wieczorną Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 19.00. Jest to jedyny dzień w ciągu roku, gdy nigdzie na świecie nie odprawia się Mszy Świętej. Centrum stanowi adoracja krzyża, który chcemy ucałować z wdzięcznością jako szczególny znak, przez który Chrystus dokonał zbawienia świata. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po zakończonych obrzędach Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego.

W Wielką Sobotę adorację rozpoczniemy o godz. 9.00 i zachęcam do adoracji w podobnym porządku rejonowym, jak we Wielki Piątek. W tym dniu nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, lecz zaleca się je, jako przygotowanie do świątecznego posiłku z pobłogosławionych pokarmów. O godz. 12.00, nastąpi w kościele poświęcenie przyniesionych pokarmów, tzw. święconek Obrzędy wieczorne rozpoczną się o godz. 22.00 zakończone procesją rezurekcyjną. Na uroczystości wieczorne przynosimy ze sobą do kościoła świece.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Święte będą o godz. 9.00 i 10.30, natomiast w II Święto – jak w każdą niedzielę: o 7.20, 9.00 i 10.30.

Jest nowy nr „Pielgrzyma” i „Mały Pielgrzym” dla dzieci z płytą CD spotkania Jana Pawła II z dziećmi w cenie 3,90zł. jest też nowy nr „Głosu Parafii”.

INTENCJE MSZALNE:

poniedziałek

godz. 14.00 – Helenę Bąk w rocznicę śmierci.

wtorek

godz.17.00 – za śp. Ferdynanda i Tadeusza Łapińskich.

godz.17.30 – za śp. Juliana Surmę w rocznicę urodzin.

Środa

godz. 14.00 – za śp. Ireneusza Nawrockiego w 3 rocz. śmierci.

Wielki Czwartek

godz. 19.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej

Wielki Piątek

godz. 19.00 – Liturgia Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa

Wielka Sobota

godz. 22.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej

Niedziela Zmartwychwstania

godz. 9.00 – za śp. Helenę i Teodora Błażek

godz. 10.30 – w intencji parafii.


Dodane przez parafia dnia April 12 2014 22:41:10 1568 Czytań · Drukuj
TU WARTO ZAJRZEĆ
www.vatican.va
www.episkopat.pl
www.radioglos.pl
www.diecezja-pelplin.pl
www.caritas.pelplin.pl
www.pielgrzym.pelplin.pl
www.pelplin.ksm.org.pl
www.opoka.org.pl
www.e.kai.pl
www.niedziela.pl
www.goscniedzielny.pl
mlodziez.pelplin.diecezja
ministranci.pelplin.diecezja
www.hli.org.pl
www.kociewiacy.pl
www.kociewiak.pl
www.smetowo.pl
www.bip.gminanowe.pl
www.miasto-nowe.com
www.mateusz.pl
www.amen.pl
www.katolik.pl
www.wiara.pl
www.biblia.pl
www.biblioteka.natan.pl
www.spiewnik.com
www.lednica2000.pl
www.dzielo.pl
www.rodzina.org.pl
www.pieszapielgrzymka.pl
sanktuarium-piaseczno.pl
www.parafiada.pl
www.wikipedia.org
www.ludio.pl
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.