OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 27.04.2014r.

Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego przeżywamy – Dzień Kanonizacji naszego rodaka bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII. Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. bł. Jana Pawła II zaprezentuje dzisiaj o godz. 9.00 w naszym kościele widowisko słowno – muzyczne pt. „ Nie lękajcie się”. Po Mszy św. o godz. 9.00 zostanie posadzony dąb na pamiątkę kanonizacji JP.II.Dziękuję panu Zbigniewowi Majkowskiemu z Rychławy za przygotowanie tablicy na pomniku Jana Pawła II na kanonizację.Przed ołtarzem Miłosiernego Jezusa można odpalić światło „Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia” jest to światło z Rzymu przekazane młodzieży przez papieża Franciszka na Dzień Kanonizacji JP II, a nam przekazane podczas Uroczystości Niedzieli Palmowej w Kościerzynie przez Biskupa Ryszarda Kasynę, którą przywiozła nasza młodzież. Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia, ustanowiona przez papieża Jana Pawła II, jest świętem wszystkich osób angażujących się w dzieła dobroczynne w swoich środowiskach. Przy tej okazji dziękuję paniom z naszego CARITASU, za troskę o osoby najbiedniejsze.

Za tydzień panie z Caritasu będą zbierać ofiary przed kościołem do skarbonek na dożywianie dzieci w szkołach w Kamionce i w Rychławie.

W I-szy piątek miesiąca będziemy wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nas wszystkich. W tym dniu odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 10.00, a od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi świętej.

W tym tygodniu przypada wspomnienie św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski przełożone z 23 kwietnia – które obchodzić będziemy w poniedziałek 28 kwietnia oraz we wtorek 29 kwietnia św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, patronki Europy. Natomiast 1 maja będziemy się modlić za wszystkich pracujących przez wstawiennictwo św. Józefa, rzemieślnika.

Przez cały maj po Mszy św. będziemy się modlić do Matki Bożej Litanią Loretańską, w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.

W sobotę będziemy przeżywać Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – Msze św. jak w niedzielę.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Małgorzata Łącka, stanu wolnego, zam. Twarda Góra 24 i Jarosław Szymkowski, stanu wolnego, zam. Nowe ul. Gdańska 12. Ewelina Zielińska, zam. Rychława i Wojciech Olkowski zam. Milewko. Jest to ich zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

Jest do nabycia nowy nr „Pielgrzyma” ofiary proszę złożyć do skarbonki na stoliku przy gazetach.

INTENCJE MSZALNE:

poniedziałek

godz. 17.00 – za śp. księży pracujących w naszej parafii i zmarłe członkinie Żywego Różańca.

godz. 17.30 – za śp. Alojzego i Helenę z okazji urodzin.

godz. 17.00 – o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Teodozji.

godz. 17.30 – za śp. Renatę Sażalską w miesiąc po pogrzebie.

godz. 10.00 – Mariannę i Józefa Piaskowskich.

godz. 10.00 – Stanisława Szczygła w rocznicę urodzin.

piątek

godz. 17.00 – w podziękowaniu za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo z okazji 45 rocznicy małżeństwa Danuty i Jerzego Kwiatkowskich.

sobota (Uroczystość MB Królowej Polski)

godz. 7.20 – za śp. Zofię Słaboszewską w rocznicę urodzin

godz. 9.00 – za śp. Katarzynę, Franciszka i Władysława oraz brata Franciszka Ormańczyk i szwagra.

godz. 10.30 – za śp. Zygmunta i Irenę Dereszkiewicz oraz dziadków.

niedziela (4 maja):

godz. 7.20 – za śp. rodziców Puwalskich i Okuniewskich.

godz. 9.00 – za śp. rodziców Agnieszkę i Roberta Szulc oraz dziadków z obojga stron.

godz. 10.30 – w intencji strażaków.

Dodane przez parafia dnia April 27 2014 22:04:38 1308 Czytań · Drukuj