OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 03.08.2014r.

Dzisiaj jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca – zespół Caritas organizuje zbiórkę do puszek na rzecz szkół na terenie naszej parafii – na przybory szkolne dla dzieci ze szkół w Kamionce i Rychławie.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w pomoc w przyjęciu pielgrzymów z Tczewa. Dziękuję zespołowi Caritas, naszym strażakom, wszystkim którzy upiekli ciasta i wszystkim którzy bezinteresownie włączyli się w pomoc. Bóg zapłać.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia : w poniedziałek św. Jana Vianneya, w środę święto Przemienienia Pańskiego, w piątek św. Jacka, w sobotę św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) patronki Europy.

Organizowany jest wyjazd rekreacyjny dla chętnych osób do Ciechocinka w sobotę 9 sierpnia. W programie min. Zwiedzanie Ciechocinka tramwajami konnymi, czas wolny na kawę i wieczorny udział w festiwalu operowo-operetkowym z udziałem gwiazd i pokaz sztucznych ogni w parku zdrojowym. Koszt 30 zł. wyjazd o godz.13.00 sprzed kościoła w Kamionce. Zapisy u pani Marii Koniarskiej.

W sobotę 23 sierpnia planowane są dożynki parafialne. Zapraszam wszystkich rolników, sołtysów, strażaków, zespół Caritas i wszystkich służących pomocą na spotkanie organizacyjne w najbliższą środę po Mszy św. o godz. 17.30.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Natalia Stadnicka, stanu wolnego, zam. Twarda Góra 37 i Wojciech Kamiński, stanu wolnego, zam. Kopytkowo 28. Jest to ich zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

Zapraszam na II Międzynarodowe Spotkania Artystyczne na Kociewiu dzisiaj w niedzielę od godz. 10.00 - 14.00 rynek w Nowem, godz. 15.00 - 18.00 w Smętowie Granicznym. Występy zespołów z Polski, Rosji Białorusi, Francji, Turcji, Iranu. Indii, USA oraz jarmark rękodzieła artystycznego.

Jest nowy nr „Pielgrzyma” i „Głos parafii” – należność proszę wrzucić do skarbonki.

godz. 17.00 – O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny.

godz. 8.00 – za śp. z rodziny Bachau, Gesińskich i dusze w czyśćcu cierpiące.

godz. 17.00 - za śp. Irenę i Zygmunta Dereszkiewicz oraz Barbarę, Bernadetę i Łucję Targowskie.

godz. 8.00 – W podziękowaniu za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego i opiekę MB Królowej Pokoju dla uczestników pielgrzymki do Medjugorie i ich rodzin.

godz. 8.00 – za parafię.

godz. 17.00 – za śp. Zbigniewa Nowickiego w rocznicę śmierci.

niedziela (10 sierpień):

godz. 7.20 – za śp. Leona Wedeł oraz rodziców Annę i Józefa.

godz. 9.00 – za śp. Helenę, Marię i Ignacego Komorowskich oraz Marię i Józefa Gospodarek.

godz. 10.30 – za śp. Helenę i Teodora Błażek w rocznicę urodzin Heleny.

Dodane przez parafia dnia August 16 2014 15:35:24 1112 Czytań · Drukuj