OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII Niedziela Zwykła 12.10.2014r.

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem „św. Jan Paweł II – świętymi bądźcie”. Z tej okazji nasza szkoła w Rychławie której patronuje św. Jan Paweł II przedstawi montaż słowno – muzyczny przed Msza św. o godz. 10.30. Jak co roku w całej Polsce jest organizowana zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – stypendia dla zdolnej młodzieży. To żywy pomnik św. Jana Pawła II. Ofiarę można złożyć do puszek przy wyjściu z kościoła.

Zapraszam wszystkich codziennie na nabożeństwo różańcowe które odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. a w niedzielę po wszystkich Mszach św. dziesiątka różańca. Dziękuję dzieciom które tak pięknie zrobiły różańce – rozstrzygnięcie konkursu w niedzielę 26 października na Mszy św. o godz. 10.30.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia : w poniedziałek bł. Honorata Koźmińskiego, w środę św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, w czwartek św. Jadwigi Śląskiej – dzień wyboru papieża JPII, w piątek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, w sobotę św. Łukasza Ewangelisty.

Zapraszam w każdą środę na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Pragniemy w sposób szczególny oddać cześć naszym zmarłym krewnym i dobrodziejom. Zadbamy o uporządkowanie grobów naszych bliskich, zapalimy im nagrobne świece, ale przede wszystkim otoczmy ich naszą modlitwą. Przy wyjściu z kościoła będzie można zabrać ze stolika specjalne druki, na których możemy wypisać nazwiska i imiona osób, za które w sposób szczególny chcemy się modlić. W Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 10.30 oraz w niedzielę16 listopada o godz. 7.20 zostanie odprawiona Msza Św. zbiorowa za polecanych zmarłych. W miesiącu listopadzie kartki te będą odczytywane podczas każdej Mszy Świętej, a kto pragnie, aby za daną osobę modlitwa odbywała się przez cały rok, to proszę o podkreślenie tych osób i o zaznaczenie z boku na kartce godziny Mszy Niedzielnej, podczas której mamy się wspólnie modlić. Po każdej Mszy Świętej można wypisane kartki przynieść do biura parafialnego.

Jest nowy nr „Pielgrzyma” należność proszę wrzucić do puszki na stoliku przy gazetach.

godz. 16.00 – za śp. Mariannę i Jana Piankę oraz Jana Poreda.

godz. 15.00 – za śp. Eugenię i Henryka Kamińskich w rocznicę śmierci Henryka.

godz. 16.00 - za śp. Konrada i Henryka Kaiser.

godz. 16.00 – za śp. Rodziców Helenę, Zofię i Wojciecha Ziarnko oraz siostrę Zofię z mężem.

godz. 16.00 – za śp. Feliksa Guss.

godz. 16.00 – W podziękowaniu za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo z okazji 7 rocznicy małżeństwa Eweliny i Marcina Mąkosa.

niedziela (19 październik):

godz. 7.20 – za śp. Zofię i Juliana Pezda w rocznicę śmierci .

godz. 9.00 – za śp. Adelajdę Buklewską i zmarłych z rodziny Zagerman.

godz. 10.30 – za śp. Klemensa Gniewkowskiego w rocznicę urodzin.

Dodane przez parafia dnia October 11 2014 14:20:02 1171 Czytań · Drukuj