OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Adwentu 7.12.2014r.

Już minął pierwszy tydzień Adwentu: Przygotujmy się na przyjście Pana Jezusa najlepiej jak potrafimy. Niech ten czas Adwentu będzie dla nas czasem otrząśnięcia się z duchowego snu, czasem lepszego życia, lepszej modlitwy, wkroczenia na drogę świętości i dobra. Zapraszam na Msze Roratnie na o godz. 16.00 (w niektóre tylko dni będą małe zmiany godzin). Zachęcam wszystkich do licznego udziału, a szczególnie dzieci, które przychodzą z lampionami. Dzieci otrzymują specjalne obrazki, z których układają stajenkę.

Dzisiaj o godz. 10.00 zostanie odmówiony różaniec wspólnoty Żywego Różańca. Intencja papieska na miesiąc grudzień: „Aby rodzice, przekazując dzieciom cenny dar wiary, byli autentycznymi ewangelizatorami”.

Jutro w poniedziałek - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zachęcam wszystkich do udziału we Mszy św. i zachowania świętego charakteru tego dnia także w swoich domach. Msze św. tego dnia o godz. 10.00 i 16.00. Na godz. 16.00 zapraszam szczególnie dzieci które przygotowują się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w sobotę św. Łucji – dziewicy i męczennicy.

Już można składać do kartonów w sklepach słodycze, które będą rozdzielone wśród dzieci w szkołach przed Świętami. Dzisiaj po Mszach św. nasz zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla dzieci ze szkół, za tydzień zbiórka do puszek na rzecz pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.

W środę 10 grudnia nasz zespół Caritas jest zaproszony na spotkanie dekanalne do Wielkiego Komorska na godz. 16.00. Natomiast 17 grudnia (w środę) zespół Caritas zaprasza do naszej świetlicy parafialnej wszystkie osoby samotne, chore i starsze z naszej parafii na spotkanie wigilijne.

W biurze parafialnym po każdej Mszy św. można zaopatrzyć się w świece wigilijne w cenie 6 zł i w opłatki. W tym roku opłatki można nabyć w specjalnych ozdobnych kompletach. Jak ktoś chciałby więcej opłatków, to proszę o tym powiedzieć w biurze parafialnym.

W przyszłą niedzielę będzie można zakupić przed kościołem piękne ozdoby świąteczne, dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby naszych szkół.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego pt.: „Pielgrzym” oraz Mały Pielgrzym” dla dzieci, a należność proszę wrzucić do skarbonki.

godz. 10.00 – za śp. Tadeusza Talińskiego w 5 rocz. śmierci.

godz. 16.00 – za śp. Wiesławę Kowalską oraz Zofię i Henryka Wiśniewskich.

godz. 16.00 – za śp. Joannę w rocznicę urodzin oraz Edmunda Bieńkowskich.

godz. 16.00 – za śp. ks. Proboszcza Andrzeja Darznika w 11 rocznicę śmierci.

godz. 7.00 – za śp. Martę i Józefa Pawlak .

godz. 16.00 – za śp. Jana Koniarskiego.

godz. 16.00 – śp. Kazimierza i Ryszarda Kłohs oraz rodziców i rodzeństwo Kłohs i Stopińskich.

godz. 16.30 – o Boże błogosławieństwo dla Kacpra z okazji urodzin.

niedziela (7 grudzień):

godz. 7.20 – za śp. Aleksandrę Nowacką w 1 rocznicę śmierci.

godz. 9.00 – za śp. Teresę i Romana Giersz oraz zmarłych z rodziny.

godz. 10.30 – za śp. Ireneusza Nawrockiego.

Dodane przez parafia dnia December 07 2014 15:46:57 1222 Czytań · Drukuj