OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Adwentu 14.12.2014r.

Dzisiaj po Mszy św. w świetlicy parafialnej można zaopatrzyć się w piękne ozdoby świąteczne, dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby naszych szkół.

Zapraszam na Msze Roratnie na o godz. 16.00 (w niektóre tylko dni będą małe zmiany godzin). Zachęcam wszystkich do licznego udziału, a szczególnie dzieci, które przychodzą z lampionami. Dzieci otrzymują specjalne obrazki, z których układają stajenkę.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

Do czwartku można jeszcze składać do kartonów w sklepach słodycze, które będą rozdzielone wśród dzieci w szkołach przed Świętami.

W środę po Mszy św. o godz. 16.00 w naszej świetlicy parafialnej – odbędzie się spotkanie opłatkowe dla wszystkich emerytów, rencistów, osób samotnych i chorych z całej naszej parafii, ze wszystkich wiosek. Organizatorami są członkowie Caritas. Warto przybyć na takie radosne spotkanie, ale też pomóc zorganizować dojazd. Spotkanie organizacyjne zespołu Caritas we wtorek po Mszy św.

W biurze parafialnym po każdej Mszy św. można zaopatrzyć się w świece wigilijne w cenie 6 zł i w opłatki. W tym roku opłatki można nabyć w specjalnych ozdobnych kompletach. Jak ktoś chciałby więcej opłatków, to proszę o tym powiedzieć w biurze parafialnym.

Dzisiaj po Mszach św. nasz zespół Caritas zbiera ofiary do puszek na rzecz pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.

Proszę o zgłaszanie w biurze parafialnym do czwartku chorych i starszych aby i oni mogli wyspowiadać się i przyjąć Komunię Św. świąteczną. Chorych odwiedzę w piątek od godz. 12.00.

W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 10.30, zapraszam na spotkanie opłatkowe do plebanii członków naszych parafialnych rad ekonomicznej i duszpasterskiej. Będzie to też okazja, aby podsumować rok i przygotować kolejne działania ekonomiczne na przyszły rok.

Nasza parafialna spowiedź świąteczna będzie w przyszły poniedziałek 22 grudnia w godz. od 9.00 do 10.00 oraz po południu od godz. 16.30 do 17.30. W tym tygodniu spowiedzi będą w piątek w Lalkowych i w sobotę w Nowem.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer „Miłujcie się” w cenie 4 zł. oraz „Pielgrzym” w cenie 2,5 zł. - należność proszę wrzucić do skarbonki.

INTENCJE MSZALNE:

poniedziałek

godz. 16.00 – za śp. rodziców i teściów – Konradynę i Stefana Kalinowskich oraz Janinę i Mariana Kowalczyk.

godz. 16.00 – o Boże błogosławieństwo dla Michała z okazji 18 urodzin.

godz. 16.00 – za śp. Henryka oraz Wandy Durajewskiej.

godz. 7.00 – w intencji parafii.

godz. 16.00 – za śp. Helenę Gniewkowską w miesiąc po pogrzebie.

godz. 13.00 – o Boże błogosławieństwo dla Filipa z okazji
urodzin.

niedziela (21 grudzień):

godz. 7.20 – za śp. syna Jana i wnuka Daniela.

godz. 9.00 – za śp. Barbarę i Adama Pastuszka.

godz. 10.30 – za śp. Jana Szambowskiego.

Dodane przez parafia dnia December 13 2014 21:57:14 1189 Czytań · Drukuj