OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA 25.12.2014r.

Życzę Wam, kochani parafianie i drodzy goście aby prawda o Bogu dzielącym z nami nasz ludzki los mobilizowała nas osobistej relacji z Jezusem w codziennej modlitwie oraz sakramentach świętych i Eucharystii. Dołóżmy starań, by Bóg naprawdę zamieszkał w naszych rodzinach, w naszych problemach i sukcesach, w cierpieniu i w radości. Niech spełnią się wszystkie dobre życzenia. Do tych życzeń dołączają się władze samorządowe ze Smętowa i Nowego.

W I-sze Święto Bożego Narodzenia Msze Święte zostaną odprawione o godz. 9.00 i 10.30. Natomiast w II Święto, jak w każdą niedzielę, tzn. o godz. 7.20, 9.00 i 10.30. Ofiary przez nas złożone w tym dniu, wesprą Katolicki Uniwersytet Lubelski. Natomiast ofiary złożone przy żłóbku będą przeznaczone na pomoc dla misji katolickich.

Słodycze składane w sklepach spożywczych do kartonów Caritas, zostały przekazane do szkół oraz przedszkoli w Kamionce i w Rychławie. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Dziękuję za ofiarowanie choinek do kościoła Nadleśnictwu Osie, państwu Drost i Kaszubowskim za udekorowanie choinek w kościele, a paniom Bieńkowskiej, Koniarskiej i państwu Wera za przygotowanie żłóbka.

W okresie Bożego narodzenia odbywa się tradycyjna kolęda, czyli wizyta duszpasterska. Jest to okazja, aby się lepiej poznać, porozmawiać o życiu duchowym i sakramentalnym. Będzie też okazja uzupełnić dane w kartotece parafialnej. Chciejmy w komplecie przeżywać tę szczególną, religijną uroczystość domową. Jeśli, którejś rodzinie nie pasuje wyznaczony termin, to proszę o zgłoszenie w biurze parafialnym. Serdecznie dziękuję za składane przy tej okazji ofiary, które będą przeznaczone na spłatę zrobionych w tym roku inwestycji. Będę też miał przy sobie kalendarz do intencji mszalnych – można będzie zarezerwować jeszcze wolne terminy w różnych miesiącach roku. Chciejmy skorzystać z tej okazji, aby pamiętać w modlitwie o swoich bliskich zmarłych, w intencji zdrowia i błogosławieństwa Bożego dla swojej rodziny, rocznic ślubów, urodzin czy imienin – z pewnością taka pamięć i prezent jest niezwykle ważną sprawą. Tak, jak było w ubiegłych latach, proszę o pojazdy na niektóre trasy kolędowe, aby kierowcy wskazali kolejne adresy do odwiedzin.

Plan tegorocznych kolęd przedstawia się następująco:

28 XII, niedziela, godz. 12.00 – Sarnowo II
29 XII, poniedziałek, godz. 12.00 – Gajewo Zabudowania i Osiny
2 I, piątek, godz. 14.00 – Głodowo
3 I, sobota, godz. 11.00 – Twarda Góra (domy jednorodzinne - początek od drogi do Przyn)
4 I, niedziela, godz. 12.00 – Rychława (lewa strona)
5 I, poniedziałek, godz. 12.00 – Kamionka (lewa strona)
6 I, wtorek, godz. 12.00 – Sarnowo I
7 I, środa, godz. 14.30 – Twarda Góra (domy kolejowe)
8 I, czwartek, godz. 14.00 – Rychławskie Pola (prawa strona)
10 I, sobota, godz. 10.00 – Milewo (Wybudowania) Milewo (wieś i blok)
11 I, niedziela, godz. 12.00 – Rychławskie Pola (lewa strona)