OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 28.12.2014

W czwartek, w Nowy Rok, przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to też ogłoszony przez papieża Światowy Dzień Pokoju. Podczas Mszy Świętych, które zostaną odprawione w tym dniu o godz. 9.00 i 10.30, zostaną podane statystyki za miniony rok. Nie będzie więc Mszy Św. o godz. 7.20. Obecność na Mszach Św. jest obowiązkowa dla katolików. Uczestnicy zabaw sylwestrowych mogą wziąć udział we Mszy noworocznej już w środę, o godz. 16.00.

W tym tygodniu przeżywać będziemy Dni Eucharystyczne: I-sze czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Okazja do spowiedzi jest przed każdą Mszą Św., w piątek 2 stycznia odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.

W styczniu papież zachęca do wspólnej modlitwy w intencji: „ aby w tym roku, poświęconym życiu konsekracyjnemu, zakonnicy i zakonnice odnaleźli radość płynącą z naśladowania Chrystusa i gorliwie oddawali się posługiwaniu ubogim ”.

Różaniec wspólnoty Żywego Różańca zostanie odmówiony w niedzielę 4 stycznia, o godz. 10.00.

Za tydzień w niedzielę 4 stycznia panie z CARITASU będą zbierać ofiary na dożywianie dzieci w szkołach.

W okresie Bożego narodzenia odbywa się tradycyjna kolęda, czyli wizyta duszpasterska. Jest to okazja, aby się lepiej poznać, porozmawiać o życiu duchowym i sakramentalnym. Będzie też okazja uzupełnić dane w kartotece parafialnej. Chciejmy w komplecie przeżywać tę szczególną, religijną uroczystość domową. Jeśli, którejś rodzinie nie pasuje wyznaczony termin, to proszę o zgłoszenie w biurze parafialnym. Serdecznie dziękuję za składane przy tej okazji ofiary, które będą przeznaczone na spłatę zrobionych w tym roku inwestycji. Będę też miał przy sobie kalendarz do intencji mszalnych – można będzie zarezerwować jeszcze wolne terminy w różnych miesiącach roku. Chciejmy skorzystać z tej okazji, aby pamiętać w modlitwie o swoich bliskich zmarłych, w intencji zdrowia i błogosławieństwa Bożego dla swojej rodziny, rocznic ślubów, urodzin czy imienin – z pewnością taka pamięć i prezent jest niezwykle ważną sprawą. Tak, jak było w ubiegłych latach, proszę o pojazdy na niektóre trasy kolędowe, aby kierowcy wskazali kolejne adresy do odwiedzin.

godz. 9.00 – za śp. Krystynę Szerff

godz. 9.00 – za śp. księży pracujących w naszej parafii i zmarłe członkinie Żywego Różańca

środa (Sylwester)

godz. 16.00 – za parafię

czwartek ( Nowy Rok)

godz. 9.00 – za śp. Stanisława Jagłę

godz. 10.30 – za śp. Zenona Frąckowiaka (Gregorianka)

godz. 9.00 – za śp. Zenona Frąckowiaka

godz. 9.00 – za śp. Zenona Frąckowiaka

godz. 16.00 – Dziękczynna 25 – lecie ślubu Mirosławy i Jacka Dołganiuk

niedziela (4 stycznia):

godz. 7.20 – za śp. Zenona Frąckowiaka

godz. 9.00 – za śp. Konrada i Henryka Kaiser i Juliana Surma

godz. 10.30 – za śp. Józefa i Michała Waligóra, Monikę i Władysława Balewskich oraz Mariannę i Czesława Sikora.

Dodane przez parafia dnia December 29 2014 17:20:26 1337 Czytań · Drukuj