OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 02.2015r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 02.2015r.

W najbliższą środę rozpoczynamy szczególny czas w roku kościelnym – Wielki Post. W Środę Popielcową Msze Św. o godz. 10.00 i 17.00, podczas których odbędzie się obrzęd posypania głów poświęconym popiołem. Zapraszam wszystkich w każdy piątek WP o godz. 17.00, na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po niej odprawiana będzie Msza Święta. Kandydaci do bierzmowania i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej przychodzą na Drogę Krzyżową obowiązkowo. Gorzkie Żale odśpiewamy w niedzielę po Mszach św. - w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.20. Rozważając tajemnicę Męki i Śmierci Chrystusa chcemy przygotować się dobrze na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny.

Pamiętajmy, że czas pokuty w Kościele stanowi okres Wielkiego Postu, a także wszystkie piątki całego roku. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w każdy piątek obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post ścisły, kiedy ograniczamy także ilość spożywanych posiłków, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek, wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.

Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 10.30, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji dobrego przeżycia czasu Wielkiego Postu.

Od Środy Popielcowej wieczorne Msze św. będą odprawiane o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na cele parafialne.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym” oraz „Miłujcie się”. Należność proszę wrzucić do skarbonki.

nie ma Mszy św.

godz. 16.00 – za śp. Gabrielę Gracek w m-c po pogrzebie.

Środa Popielcowa
godz. 10.00 – za śp. Annę i Władysława Meger, Jana i Zygmunta oraz zmarłych z rodziny.

godz. 17.00 – za śp. Rafała w 7 rocz. śmierci i Zbigniewa Gus w 4 rocz. śmierci

godz. 17.00 – Dziękczynna za dar życia z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB i zdrowie dla Juli w 1 urodziny.

godz. 17.00 (po Drodze Krzyżowej) – za śp. Tadeusza Owczarek w 21 rocz. śmierci i rodziców z obojga stron.

godz. 9.00 – za śp. Krzysztofa Partykę w rocz. urodzin.

Niedziela (22 lutego):

godz. 7.20 – za śp. Helenę, Marcelego i Mariana Kraskowskich w rocz. śmierci Marcelego.

godz. 9.00 – za śp. Stefanię i Kazimierza Buławskich oraz Jadwigę, Jana i Władysława Mazurkiewicz.

godz. 10.30 – za śp. rodziców Barbarę i Adama Pastuszka w 6 rocz. śmierci Barbary.

Dodane przez parafia dnia February 14 2015 22:13:59 1341 Czytań · Drukuj