OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22.03.2014r.

Rozpoczynamy dziś nasze rekolekcje wielkopostne. Msze Święte z nauką rekolekcyjną dla młodzieży i dorosłych od poniedziałku do środy o godz. 17.00. Witam ks. Adama Kałduńskiego z Pelplina i życzę Mu potrzebnych darów Ducha Świętego, abyśmy wydali błogosławione owoce tego świętego czasu. Niech nasze czynne uczestnictwo w rekolekcjach będzie czasem zatrzymania się w biegu naszego życia. Dzieci swoje rekolekcje będą miały w tym samym terminie w godzinach przedpołudniowych. Zapraszam wszystkich parafian do gorliwego udziału w naukach rekolekcyjnych. Ofiary składane we wtorek i środę przeznaczone będą dla ks. Rekolekcjonisty jako nasze podziękowanie za Jego trud głoszenia Słowa Bożego.

We wtorek 24 marca będzie nasza parafialna spowiedź przedświąteczna. Spowiedź będzie w godzinach: od 10.00 i od 16.00 do 17.00.

W środę 25 marca będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to Dzień Świętości Życia podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 odbędzie się duchowa adopcja dziecka poczętego. Duchowa adopcja polega na 9 miesięcznej modlitwie w intencji dziecka które ma przyjść na świat. Zachęcam do podjęcia duchowej adopcji.

Tradycyjnie przed Wielkim Tygodniem w piątek 27 marca Droga Krzyżowa odbędzie się na zewnątrz naszej świątyni. Po Mszy św. o godz. 17.00 wyruszymy w tym roku z Kamionki do Rychławy. Proszę o zorganizowanie przedstawicieli każdego rejonu parafii o niesienie Krzyża podczas drogi.

W Niedzielę Palmową, 29 marca br. w Kościerzynie odbędzie się celebracja diecezjalna Światowych Dni Młodzieży. Spotkaniu młodych przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna.

Dzieci zachęcam do zrobienia palm, które przynosimy do kościoła w Niedzielę Palmową na godz. 10.30. Odbędzie się konkurs na najpiękniejszą palmę.

Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na kwiaty oraz materiały do Grobu Pańskiego.

godz. 17.00 – 1. za śp. rodziców Franciszkę i Jana Charkot oraz Franciszkę i Stanisława Łapińskich
2. za śp. Franciszkę, Stanisława oraz Tadeusza i Ferdynanda Łapińskich.

godz.17.00 – za śp. księży którzy pracowali w naszej parafii i członkinie Żywego
Różańca.

godz. 17.00 – za śp. Kazimierę, Kazimierza i Henryka Rybickich.

godz. 7.00 – o dobre przygotowanie się do matury i światło Ducha Świętego na czas egzaminów.

godz. 17.00 – za śp. Klemensa Błażek i rodziców z obojga stron.

godz. 13.00 – za śp. Renatę Sażalską w 1 rocz. śmierci

godz. 13.30 – za śp. Józefa i Kazimierza Badźmierowskich w 3 rocz.śmierci

niedziela (29 marzec):

godz. 7.20 – Dziękczynna w 10 rocz. ślubu Marleny i Tomasza Głąb.

godz. 9.00 – za śp. z rodziny Guss i Kwiatkowskich.

godz. 10.30 – za śp. Franciszkę i Franciszka Szefler.

Dodane przez parafia dnia March 21 2015 21:48:49 1377 Czytań · Drukuj