OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – 05.04.2015r.

W radosny dzień Zmartwychwstania Pańskiego składamy sobie radosne życzenia. Niech Zwycięski Chrystus wniesie w nasze życie osobiste, rodzinne i społeczne wiele radości i pokoju. Niech w naszym środowisku wszyscy odnoszą się nawzajem życzliwie, służąc sobie pomocą, niech znikną wszelkie przejawy zła i słabości, a pojawi coraz więcej oznak zaangażowania w szerzenie dobra wokoło siebie. Niech Chrystus Zmartwychwstały nam wszystkim błogosławi.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy troszczyli się o głębokie przeżycie Triduum Paschalnego: wszystkim osobom adorującym Pana Jezusa w ciemnicy i grobie, ministrantom, służbie liturgicznej, strażakom z Kamionki i Rychławy trzymającym wartę, osobom niosącym baldachim i chorągwie. Dziękuję osobom za ofiarowane kwiaty i ofiary do grobu Pańskiego i na stół plebanijny. Dziękuję Pani katechetce Gabrieli Szczygieł i jej rodzinie za zrobienie ciemnicy i dekoracji Grobu Pańskiego.

Pod chórem można nabrać do naczyń wodę święconą, poświęconą podczas uroczystości wielkosobotnich, aby służyła przez cały rok w domu, w różnych sytuacjach życiowych.

Dziękuję Caritasowi za zorganizowanie przedświątecznej zbiórki słodyczy dla dzieci i wszystkim ofiarodawcom.

W I Święto Msze Święte będą o godz. 9.00 i o godz. 10.30, natomiast w II Święto Msze Święte będą w porządku niedzielnym, tzn. o 7.20, 9.00 i 10.30. Ofiary złożone tego dnia będą przeznaczone na wsparcie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Intencja papieska na miesiąc kwiecień: Aby prześladowani Chrześcijanie odczuwali pocieszającą obecność zmartwychwstałego Pana i solidarność całego Kościoła. Różaniec odmówimy w II dzień świąt o godz. 10.00.

Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zapraszam 20 minut przed każdą Mszą św., aby modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego. W tym też dniu będzie zbiórka do puszek na dożywianie dzieci w szkołach w Kamionce i Rychławie.

Na cmentarzu został wystawiony pojemnik do segregacji: surowce (plastyk i szkło) resztę śmieci proszę wrzucać do dużego pojemnika z napisem „odpady zmieszane”.

Stowarzyszenie Kościoła Katolickiego – „Pomoc Kościołom w Potrzebie”, które pomagają wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. U nas w parafii taka zbiórka będzie miała miejsce w piątek 10 kwietnia od godz. 15.00 do 16.30 na placu przykościelnym. Gdyby była potrzebna pomoc w przewozie sprzętu, to proszę to zgłosić w biurze parafialnym.

Zmarł Norbert Partyka z Rychławy. Pogrzeb odbył się w Wielka Sobotę, Msza św. popogrzebowa będzie we wtorek o godz. 16.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Poniedziałek, II Święto:

7.20 – za zm. Agnieszkę Littkowską oraz Adelę i Leona Drost

9.00 – za zm. Alicję Sznajdrowską

10.30 – za zm. Łucję Jabłońską

godz. 16.00 – za zm. Norberta Partykę – msza pogrzebowa.

godz. 17.00 – za zm. Genowefę Litkowską w 8 rocz. śm.

Godz. 17.30 – za zm. Krystynę, Helenę i Wiktora Scherff.

godz. 17.00 – za zm. Mariannę i Józefa Apostołowicz i zmarłe rodzeństwo.

godz. 7.00 –

Piątek,

godz. 17.00 – za zm. Hannę Dziedzic.

Sobota,

godz. 16.00 – Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB i zdrowie dla Krystyny i Kazimierza z okazji 40 rocz. małżeństwa.

godz. 17.00 – za zm. Józefa Majkowskiego w 15 rocz. śm.

Niedziela, 12 kwietnia:

godz. 7.20 – za zm. Janusza Stachulskiego w 12 rocz. śm.

godz. 9.00 – za zm. Annę i Jana Langowskich i dziadków z obojga stron.

godz. 10.30 – za zm. Leona, Stefanię i Zenona Wolszlegier w rocz. urodzin Leona.

Dodane przez parafia dnia April 04 2015 23:34:05 1220 Czytań · Drukuj