OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 12.04.2015r.

«Miłosierdzie Twoje, Boże, nie zna granic, niewyczerpany jest skarbiec Twojej dobroci…» (modlitwa po hymnie Te Deum). «Boże, Ty przez przebaczenie i litość najpełniej okazujesz swoją wszechmoc» (modlitwa z XXVI niedzieli okresu zwykłego) – tak śpiewa, wiernie i z pokorą, święta Matka Kościół. Niezmierzona łaskawość Boża, okazywana zarówno całemu rodzajowi ludzkiemu, jak i każdemu człowiekowi, przejawia się bowiem w sposób szczególnie wyraźny, gdy sam Bóg wszechmogący odpuszcza grzechy i uchybienia moralne, winnych zaś po ojcowsku dopuszcza na nowo do przyjaźni z sobą, którą z własnej winy utracili. Czerpmy tę wielką łaskę Boga przez odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego i życie pełne miłości do Boga i miłosierdzie wobec bliźniego.

Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia, ustanowiona przez papieża Jana Pawła II, jest świętem wszystkich osób angażujących się w dzieła dobroczynne w swoich środowiskach. Przy tej okazji dziękuję paniom z naszego CARITASU.

Dzisiaj nasz zespół Caritas zbiera ofiary przed kościołem do skarbonek na dożywianie dzieci w szkołach w Kamionce i w Rychławie.

Zakończyła się zbiórka na remont wieży naszego kościoła: zebrano w sumie: 5585zł. (Milewo – 260 zł., Sarnowo – 1010 zł., Rychława prawa str. – 500zł, Rychława lewa str. – 970 zł., Kiwitkowo i Kamionka – 925zł., Rudawki – 350 zł., Twarda Góra i Milewko – 770 zł., Gajewo Zabudowania, Osiny i Głodowo – 800zł. )

Dziękuję wszystkim którzy się włączyli w zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego dla organizacji – „Pomoc Kościołom w Potrzebie” wszystkim ofiarodawcom i osobom które pomagały w przewozie sprzętu – „Bóg zapłać”.

Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w piątek o godz. 15.00, natomiast młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na Mszę św. w piątek na godz. 17.00.

Jest do nabycia nowy nr „Pielgrzyma”. Należność za czasopismo proszę złożyć do skarbonki na stoliku przy gazetach.

godz. 17.00 – za śp. Mariannę i Józefa Apostołowicz i zmarłych z rodziny.

godz. 17.00 – za śp. Stefanię, Tadeusza i Kazimierza w 3 rocz. śm. Stefanii.

godz. 17.00 – za śp. Adę i Feliksa Stopińskich oraz dziadków w rocz. śm. Feliksa.

godz. 7.00 – o dary Ducha Świętego dla Pauliny na czas egzaminów maturalnych.

godz. 17.00 – za śp. Janinę i Edwarda Kurek oraz Zofię i Franciszka Weiss

godz. 9.00 – za śp. Helenę Bąk w rocz. śm.

niedziela (19 kwietnia):

godz. 7.20 – za śp. Ferdynanda i Tadeusza Łapińskich.

godz. 9.00 – za śp. rodziców Barbarę i Adama Pastuszka w 13 rocz. śm. Adama.

godz. 10.30 – za śp. Ireneusza Nawrockiego w 4 rocz.śm.

Dodane przez parafia dnia April 11 2015 23:18:30 1178 Czytań · Drukuj