OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26.04.2015r.

„Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało…” Dzisiaj niedziela Dobrego Pasterza - rozpoczynamy kwartalne dni o powołania do służby w kościele; o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Módlmy się o nowe powołania też i z naszej parafii.

Od piątku rozpoczynamy piękny maryjny miesiąc maj. Przez cały maj po Mszy św. będziemy się modlić do Matki Bożej Litanią Loretańską, w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.

Już w sobotę 2 maja będziemy przeżywać Uroczystość NMP Królowej Polski – (przeniesioną ze względu na przypadającą niedzielę). Msze św. w porządku niedzielnym o godz. 7.20, 9.00 i o 10.30.

W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii: w środę – św. Katarzyny Sieneńskiej, w piątek – św. Józefa rzemieślnika, w sobotę – Uroczystość NMP Królowej Polski.

Przypominam, że spowiedź jest zawsze przed Mszą św. w najbliższy piątek spowiedź o godz. 8.30.

Chorych z posługą sakramentalną ze względu na uroczystość MB odwiedzę wyjątkowo w poniedziałek 4 maja.

Ogłaszam konkurs plastyczny dla dzieci – „Matka Boża w oczach dziecka”. Prace proszę przynosić do 14 maja. Będą one wystawione w kościele i czekają piękne nagrody.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Agnieszka Dąbrowska, stanu wolnego, zam. Bochlin 78 i Krzysztof Pastuszka, stanu wolnego, zam. Twarda Góra 43 oraz Małgorzata Durajewska, stanu wolnego, zam. Kamionka 77 i Piotr Skwarliński, stanu wolnego, zam. Dębowo 1. Jest to ich zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

Jest nowy nr „Pielgrzyma”. Należność proszę wrzucić do skarbonki. Zachęcam do czytania prasy katolickiej…

godz. 18.00 – w pewnej intencji.

godz. 8.00 – za śp. Mariana i Mariannę Mąkosa w rocz. śm. Marianny.

godz. 17.00 – za śp. Kazimierza Kłohs w 2 rocz.śm. i syna Ryszarda

godz. 7.00 – o dary Ducha Świętego dla Michała na czas egzaminów maturalnych.

godz. 9.00 – w podziękowaniu za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB i zdrowie dla Danuty i Jerzego w 46 rocz. ślubu.

godz. 9.30 – za śp. Stanisława Szczygieł w rocz. śm.

godz. 7.20 – o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla rodziny Bieńkowskich.

godz. 9.00 – o zdrowie w rodzinie i Boże błogosławieństwo oraz opiekę MB.

godz. 10.30 – za śp. Norberta Partykę w m-c po pogrzebie.

niedziela (3 maja):

godz. 7.20 – za śp. Leokadię i Bernarda Powalskich oraz Mariannę i Franciszka Okuniewskich.

godz. 9.00 – za śp. Katarzynę, Franciszka, Władysława i brata Franciszka Ormańczyk i szwagra.

godz. 10.30 – za śp. Irenę i Zygmunta Dereszkiewicz oraz dziadków.

Dodane przez parafia dnia April 26 2015 20:21:52 1286 Czytań · Drukuj