OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKANOCNA 03.05.2015r.

Przy wyjściu z kościoła panie z Caritas będą zbierać do skarbonek ofiary na dożywianie dzieci w szkołach w Kamionce i w Rychławie.

W przyszłą niedzielę, 14. dzieci z klasy III (5 dziewczynek i 9 chłopców), przyjmie w naszym kościele I-szą Komunię Świętą. Podczas uroczystej Mszy Świętej, o godz. 10.30. ławki z przodu będą zarezerwowane tylko dla dzieci i ich rodziców. Pozostali krewni i znajomi proszeni są o znalezienie miejsc na chórze lub z tyłu kościoła. Dzieci przychodzą już na godz. 10.15. Nabożeństwo popołudniowe dla dzieci będzie o godz. 15.00. W sobotę, na godz. 10.00 zapraszam do spowiedzi dzieci z klas III oraz rodziny. Próba generalna odbędzie się w piątek o godz. 15.30. Obecność wszystkich obowiązkowa.

Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam na Mszę św. w piątek na godz. 17.00.

W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii: w poniedziałek – św. Floriana, męczennika, w środę – św. Filipa i Jakuba młodszego – apostołów, w piątek św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

W sobotę, 16 maja, będziemy przeżywali nasz odpust parafialny ku czci św. Andrzeja Boboli. Sumę odpustową, o godz. 11.00, odprawi ks. prof. zw. dr hab. Ireneusz Werbiński – kierownik katedry teologii moralnej i duchowości UMK w Toruniu. Liczę na bardzo liczny udział wiernych!

W miesiącu maju uczestniczmy licznie w nabożeństwach maryjnych. Przychodźmy wieczorami na wspólne śpiewy i modlitwy do kościoła lub przy przydrożnych kapliczkach. W kościele litania do Matki Bożej jest odmawiana w dni powszednie, po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy Św., o godz. 10.30.

Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę jutro w poniedziałek 4 maja od godz. 10.00.

Ogłaszam konkurs plastyczny dla dzieci – „Matka Boża w oczach dziecka”. Prace proszę przynosić do 14 maja. Będą one wystawione w kościele i czekają piękne nagrody.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Agnieszka Dąbrowska, stanu wolnego, zam. Bochlin 78 i Krzysztof Pastuszka, stanu wolnego, zam. Twarda Góra 43 oraz Małgorzata Durajewska, stanu wolnego, zam. Kamionka 77 i Piotr Skwarliński, stanu wolnego, zam. Dębowo 1. Jest to ich zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

godz. 17.00 – o zdrowie dla Łukasza.

godz. 18.00 – o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Pani Marii Bieńkowskiej.

godz. 17.00 – za śp. Juliana Surmę oraz Konrada i Henryka Kaiser.

godz. 7.00 – za śp. rodziców Annę, Władysława i Zenona oraz brata Zygmunta.

godz. 17.00 – o Boże błogosławieństwo dla rodzin Alicji i Aleksandry oraz Justyny.

godz. 17.00 – za śp. Stanisława Jagłę z okazji imienin oraz zmarłych z rodziny Jagła i Węzik.

niedziela (10 maja):

godz. 7.20 – za śp. Kazimierza, Stefanię Buławskich i rodziców Pliszka.

godz. 9.00 – za śp. rodziców Martę i Klemensa Rogaczewskich w 16 rocz. śm. Marty oraz zmarłych braci.

godz. 10.30 – w intencji dzieci pierwszokomunijnych.

.

Dodane przez parafia dnia May 02 2015 22:00:07 1511 Czytań · Drukuj