Wycieczka dzieci z parafii Kamionka nad morze.

Zachęceni urokami nadmorskiego krajobrazu i możliwością wypoczynku czynnego, chętne dzieci z parafii Kamionka wraz z opiekunami: p. Lucyną Chmielecką p. Urszulą Drost, p. Hanną Klejna, p. Honoratą Jakóbiak i ks. Tadeuszem Galikowskim, wybrały się 30 czerwca na wycieczkę do Jantaru i Stegny. Był to wyjazd integrujący, bo wyjechaliśmy, wraz z podobnie liczną grupą, z Lalkowych. Organizatorami wyjazdu byli ks. proboszcz Tadeusz Galikowski i ks. Dariusz Nenca - proboszcz Parafii Lalkowy oraz Caritas Kamionka i Lalkowy.
Nad morzem powitało nas słońce, które było zwiastunem radosnego i przyjemnego pobytu. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od Muzeum Bursztynu, gdzie wycieczkowicze dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat wydobycia bursztynu, a także mogli obejrzeć piękną kolekcję zbiorów. Wreszcie znaleźliśmy się na plaży…. Okazało się, że ta piaszczysta przestrzeń będąca wytworem fal i wiatru, to nie tylko ciekawy krajobraz, ale doskonałe miejsce do zabaw, gdzie dzieci mogły uskuteczniać skoki, wyścigi, grę w piłkę, budować zamki z piasku i zbierać muszelki, a przede wszystkim kąpać się w słonej wodzie. Po bardzo intensywnym „syceniu się” urokami morza i plaży wybraliśmy się na obiad…pyszny dwudaniowy.
Po obiedzie i modlitwie, w tutejszym kościele, wróciliśmy na plażę, gdzie czekała nas kolejna dawka radosnego, aktywnego wypoczynku.
Do Kamionki dotarliśmy już trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.
No cóż? Wszystko, co dobre szybko się kończy, a parafialny wyjazd pozostanie na długo w naszej pamięci!

Dodane przez parafia dnia July 28 2015 12:05:26 1623 Czytań · Drukuj