OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 1.11.2015r.

Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach różańcowych w październiku. Szczególnie dziękuję członkom wspólnoty Żywego Różańca, paniom katechetkom, rodzicom i dzieciom z klasy III oraz młodzieży za prowadzenie różańca.

Dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych. Po Mszy św. o godz. 10.30, która będzie sprawowana za wszystkich naszych zmarłych, nastąpi procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Kartki ze zdrowaśkami za zmarłych można jeszcze przynosić do biura parafialnego. W dniach, od 1 do 8 listopada, można dostąpić odpustu zupełnego, codziennie jeden raz, za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych.

Dziękuję strażakom z Kamionki za całoroczne dbanie o porządek na cmentarzu. Przypominam, iż na cmentarzu obowiązuje regulamin ustalony zgodnie z prawem państwowym. W przypadku śmierci kogoś bliskiego rodzina wykupuje miejsce do pochówku, którym ma się opiekować przynajmniej przez 20 lat. Opłaty cmentarne przeznaczone są m.in. na wywóz śmieci oraz konserwację ogrodzenia cmentarza. Także o położeniu pomników nagrobnych lub zmianach przy nich należy poinformować ks. proboszcza, który jest odpowiedzialny za opiekę nad cmentarzem. Zadbajmy wszyscy o świętość naszego cmentarza i godne miejsce wiecznego pochówku naszych bliskich zmarłych.

Jutro Dzień Zaduszny - to wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 10.00 i 16.00. Po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszam wszystkich na różaniec, który odmówimy na naszym cmentarzu. Proszę, aby każdy przyniósł znicz.

W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne (pierwszy czwartek – modlitwa w intencji powołań, pierwszy piątek – dzień poświęcony NSPJ, pierwsza sobota – dzień poświęcony NSMB). Zapraszam do sakramentu pokuty i pojednania oraz na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek na godz. 15.00. W najbliższą sobotę odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 10.00.

W listopadzie papież prosi o modlitwę w intencji: „Aby pasterze Kościoła, głęboko miłując swoje owce, mogli towarzyszyć im w drodze i podtrzymywać ich nadzieję”.

Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i odmówienie różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

Zakończyła się trzecia zbiórka ofiar na tegoroczną inwestycję, tj. remont wieży kościoła. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom, a także radnym parafialnym za podjęcie się trudu zbiórki. W sumie zebrano kwotę 5517 zł. Z poszczególnych rejonów zebrano następujące kwoty: Sarnowo I i II (860 zł.), Rychława i Rychławskie Pola – lewa strona (900 zł.), Kamionka i Kiwitkowo (935zł.), Twarda Góra i Milewko (740 zł.), Gajewo Zabudowania i Osiny (590 zł.), Rychława i Rychławskie Pola – prawa strona (530 zł.), Rudawki (430 zł.), Milewo (322zł.), Głodowo (210 zł.).

Dzisiaj panie z naszego Caritasu, będą zbierać ofiary do skarbonek na dożywianie dzieci w szkołach.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia : w środę św. Karola Boromeusza – biskupa.

Można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.

Jest do nabycia „Pielgrzym”. Należność proszę wrzucić do skarbonki.

Poniedziałek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

godz. 10.00 – za śp. Różę i Leona, Piotra i Elżbietę Guss oraz Irenę Judzińską.

godz. 16.00 – za śp. Joannę i Edmunda Bieńkowskich oraz zm. z rodz. Budyś.

godz. 16.00 – dziękczynna w intencji Łukasza i Aleksandra.

godz. 16.30 – za śp. Teresę Kreja.

godz. 16.00 – dziękczynna z prośbą o zdrowie i Boże błog. dla Pani Haliny z okazji urodzin.

godz. 7.00 – w intencji parafii.

godz. 16.00 – za śp. Norberta Partykę w 85 rocz. urodzin.

godz. 16.00 – dziękczynno - błagalna rodziny Apostołowicz.

niedziela (8 listopad):

godz. 7.20 – za śp. Henryka Wiśniewskiego. Zofię, Walentego, Romana Jana i Bogumiłę Wiśniewską.

godz. 9.00 – za śp. Bronisława i Rodziców Nabakowskich.

godz.10.30 – dziękczynna z okazji 18 rocznicy urodzin Karoliny.

Dodane przez parafia dnia November 01 2015 19:33:43 1134 Czytań · Drukuj