+ Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Kamionce +
SPRAWY PARAFIALNE
Caritas
Cmentarz, pogrzeb
Duszpasterz
Kaplice
Kościół
Ministranci
Nasz Patron
Pielgrzymki
Rada Parafialna
Służba liturgiczna
Współpracownicy parafialni
Życie Sakramentalne
Żywy Różaniec
Archiwum
SPRAWY ŚRODOWISKOWE
Miejscowości
Ochotnicza Straż Pożarna
Szkoły
PISANO O NAS
Archwium prasowe
STATYSTYKA PARAFIALNA ZA ROK 2015 - 01.01.2016
STATYSTYKA PARAFIALNA ZA ROK 2015 W PARAFII KAMIONKARok 2015/16 przeżywać będziemy w Polsce pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Będziemy świętować 1050 rocznicę chrztu Polski. Celem jest podjęcie działań zmierzających do ukształtowania duchowości chrzcielnej, która winna w nas dojrzewać i rozwijać się po przyjęciu chrztu, na drodze naszego życia. Ojciec św. Franciszek ogłosił rok duszpasterski 2015/16 Nadzwyczajnym Rokiem Świętym dedykowanym Miłosierdziu. Wyjaśnił: „Często myślałem, jak Kościół może uczynić bardziej wyraźną swoją misję jako świadka miłosierdzia. To droga, która rozpoczyna się od duchowego nawrócenia. Dlatego postanowiłem ogłosić Nadzwyczajny Jubileusz, który będzie miał w swym sercu Miłosierdzie Boże... To jest czas miłosierdzia. Ważne jest, aby wierni świeccy żyli nim i zanieśli je do różnych sfer społecznych. Otwarcie Jubileuszu Miłosierdzia nastąpiło 8 grudnia 2015r. w 50-tą rocznicę zakończenia Soboru Watykańskiego II. Natomiast w jego trakcie nastąpi ważne wydarzenie w życiu Kościoła Powszechnego i polskiego, wokół miejsca tak mocno związanego z głoszeniem Bożego Miłosierdzia – Łagiewnik k. Krakowa. W dniach 26 - 31 lipca 2016r. przeżywać będziemy w Krakowie Światowe Dni Młodzieży, na które przybędzie Ojciec św. Franciszek.
6 kwietnia 2016r. odbędzie się w naszej parafii wizytacja ks. biskupa. W tym też dniu nasza młodzież przystąpi do sakramentu bierzmowania. ks. biskup odwiedzi również szkoły, być może też jakąś rodzinę. Proszę o modlitwę intencji owocnego przeżycia tego dnia.
8 maja dzieci z klasy III przyjmą Pierwszą Komunię Św. Nasz odpust parafialny ku czci św. Andrzeja Boboli będzie w sobotę 14 maja. Natomiast w przeddzień odpustu 13 maja będzie poświęcenie figury Matki Bożej Fatimskiej i odbędzie się pierwsza procesja fatimska. W tym też dniu rozpocznie się peregrynacja Matki Bożej w rodzinach naszej parafii.
Za przykładem wielu osób z parafii Kamionka warto włączyć się aktywniej w działalność różnych wspólnot, które ożywiają nasze środowisko. Są to: rada parafialna (ekonomiczna i duszpasterska), ministranci, dziewczęca służba liturgiczna, Caritas, zespół dziecięcy „Promyczki Papieża”, Żywy Różaniec, chór parafialny.
Głównym zadaniem ekonomicznym w minionym roku była naprawa wieży Kościoła w związku z odpadającym tynkiem (położono nową elewację). Wybudowano pomieszczenie gospodarcze z garażem. Wymalowano dzwonnicę, zakrystię i w większości pomieszczenia w plebanii. Wymieniono reflektory zewnętrzne przy kościele i plebani na bardziej oszczędne. ZA WSZELKIE ZŁOŻONE OFIARY SKŁADAM SERDECZNE „BÓG ZAPŁAĆ”! Moim marzeniem jest oświetlenie zewnętrzne wieży i kościoła (iluminacja). Jest też pomysł radnych, aby położyć polbruk w nawie głównej cmentarza. Po kolędach będzie spotkanie radnych i wtedy będzie decyzja o naszej tegorocznej inwestycji. Dlatego podtrzymujemy trzy zbiórki radnych. Na bieżąco realizowane są wszystkie konieczne opłaty: media (m.in. energia, woda, wywóz śmieci), na rzecz innych instytucji kościelnych i państwowych (Kuria, Seminarium, Wydawnictwo Diecezjalne, KUL, Urząd Gminy, Urząd Skarbowy). Piękną tradycją w naszej wspólnocie są organizowane zbiórki dobroczynne na rzecz biedniejszych i chorych osób, szczególnie na dożywianie dzieci w szkołach i zakup artykułów szkolnych.
Obecnie w parafii mieszka 1150 osób (rok wcześniej zarejestrowanych było 1180 osób – podczas, gdy np. w roku 2005 było 1350 parafian). Z praktyk religijnych korzystało w tym roku tylko ok. 33 % osób. W minionym roku zostało rozdzielonych 16,5 tys. Komunii Św. Było w parafii 20 chrztów (w poprzednim 13), I Komunii Św. przyjęło 14 dzieci (w 2013r przyjęło13), sakramentalny związek małżeński zawarło 10 par (rok wcześniej 13), zmarło 20 parafian (rok wcześniej 11), 24 chorych korzysta co miesiąc z posługi sakramentalnej (wcześniej 20). W parafii mieszka 376 rodzin. Kolędy nie przyjęły 33rodziny. W związku niesakramentalnym żyje 33 par (rok wcześniej 34), blokujące sobie drogę do korzystania z sakramentów (w tym 21 mające przeszkodę wcześniejszego związku małżeńskiego i 11 niemające żadnej przeszkody)! Poza granicami naszej ojczyzny pracuje z naszej parafii 71 osób.

NIECH BÓG MIŁOSIERNY BŁOGOSŁAWI NASZEJ PARAFII NA NOWY ROK 2016

NIECH MATKA NAJŚWIĘTSZA WYPRASZA ŁASKĘ I OPIEKĘ DLA KAŻDEJ RODZINY

ŚWIĘTY ANDRZEJU BOBOLO – MÓDL SIĘ ZA NAMI

AMEN


Dodane przez parafia dnia styczeń 02 2016 22:46:25 1727 Czytań · Drukuj
TU WARTO ZAJRZEĆ
www.vatican.va
www.episkopat.pl
www.radioglos.pl
www.diecezja-pelplin.pl
www.caritas.pelplin.pl
www.pielgrzym.pelplin.pl
www.pelplin.ksm.org.pl
www.opoka.org.pl
www.e.kai.pl
www.niedziela.pl
www.goscniedzielny.pl
mlodziez.pelplin.diecezja
ministranci.pelplin.diecezja
www.hli.org.pl
www.kociewiacy.pl
www.kociewiak.pl
www.smetowo.pl
www.bip.gminanowe.pl
www.miasto-nowe.com
www.mateusz.pl
www.amen.pl
www.katolik.pl
www.wiara.pl
www.biblia.pl
www.biblioteka.natan.pl
www.spiewnik.com
www.lednica2000.pl
www.dzielo.pl
www.rodzina.org.pl
www.pieszapielgrzymka.pl
sanktuarium-piaseczno.pl
www.parafiada.pl
www.wikipedia.org
www.ludio.pl
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.