OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VII NIEDZIELA WIELKANOCNA (WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE) – 2008-05-04
Dzisiaj panie z Caritasu zbierają ofiary na dożywianie dzieci w szkołach.

W przyszłą niedzielę, 9-ro dzieci z klasy II, przyjmie w naszym kościele I-szą Komunię Świętą. Podczas uroczystej Mszy Świętej, o godz. 10.30. połowa ławek na dole kościoła będzie zarezerwowana tylko dla dzieci i ich rodziców. Pozostali krewni i znajomi proszeni są o znalezienie miejsc na chórze lub z tyłu kościoła. Inni parafianie, którzy w tym roku, nie przeżywają w swoim domu tej uroczystości, mogliby przyjść na Mszę Świętą o godz. 7.20 lub też o godz. 8.30 (a więc Msza, o godz. 9.00, rozpocznie się o pół godziny wcześniej, ze względu na przygotowanie miejsc dla dzieci). Nabożeństwo popołudniowe dla dzieci będzie o godz. 15.00. W sobotę, od godz. 15.00 do 16.00, zapraszam do spowiedzi dzieci z klas II oraz rodziny dzieci I-szo komunijnych. Będzie to też spowiedź przedodpustowa, więc zapraszam większą grupę parafian do spowiedzi. Zaproszę też do pomocy księży z sąsiedztwa. Kolejne ćwiczenia dzieci będą w poniedziałek i środę, o godz. 15.30. Obecność wszystkich obowiązkowa. Spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych odbędzie się w poniedziałek, po Mszy Św. w kościele.

We wtorek przypada Święto – świętych Filipa i Jakuba Młodszego (apostołów), a w czwartek Uroczystość św. Stanisława – biskupa i męczennika (głównego patrona Polski).

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

W piątek, 16 maja, będziemy przeżywali nasz odpust parafialny ku czci św. Andrzeja Boboli. Sumę odpustową odprawi były ks. profesor z Seminarium Duchownego w Pelplinie, a zarazem emerytowany proboszcz z mojej rodzinnej parafii Nowe Miasto Lubawskie – ks. prałat Stefan Rejewski. Liczę na uświetnienie sumy przez występ chóru, udział strażaków w mundurach, m.in. niosących baldachim, asystę do chorągwi parafialnych, także udział pocztów sztandarowych strażackich i ze szkoły papieskiej z Rychławy oraz dziewczynek sypiących kwiatki!

W miesiącu maju uczestniczmy licznie w nabożeństwach maryjnych. Przychodźmy wieczorami na wspólne śpiewy i modlitwy do kościoła lub przy przydrożnych kapliczkach. W kościele litania do Matki Bożej będzie odmawiana, po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy Św., o godz. 10.30.

Zakończyła się druga tegoroczna zbiórka na zrealizowanie zadania parafialnego, tzn. położenie kostki polbrukowej od drzwi kościoła do kostnicy. Ze wszystkich rejonów zebrano na ten cel kwotę 6475 zł. Poszczególne rejony ofiarowały: Rudawki 255 zł., Głodowo 280 zł., Milewo 360 zł., Gajewo Zabudownia i Osiny 500 zł., Rychława i Rychławskie Pola (prawa strona) 580 zł., Twarda Góra i Milewko 900 zł., Rychława i Rychławskie Pola (lewa strona) 1040 zł., Kamionka i Kiwitkowo 1180 zł., Sarnowo I i II 1380 zł. Serdecznie dziękuję za wszelkie złożone ofiary, a radnym za trud zbiórek. Jeszcze w tym roku będzie jedna zbiórka (w pierwszej połowie czerwca). W wakacje firma obiecała zrealizować zadanie. Dopłatą za wykonanie zadania będzie jeszcze zbiórka w lutym przyszłego roku, bo całkowity koszt inwestycji, to 27 tys. zł.

Gościmy dzisiaj w naszej parafii scholę dziewczęcą EMMANUEL, z parafii Lalkowy. Serdecznie dziękujemy za występy na Mszach w naszej parafii. Gratulujemy nagrania pierwszej płyty i życzymy dalszych sukcesów. Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć na pamiątkę tę płytę po 10 zł.

Pod chórem, ze stolika, można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego„Pielgrzym”, a należność włożyć do skarbonki św. Antoniego.

godz. 17.00 – za zm. z rodziny Kasprzyckich i Szczepańskich

godz. 17.00 – za zm. Dominikę i Augustyna oraz Jana i Józefa

godz. 17.00 – za zm. rodziców Jadwigę Golisz i Stanisława Wollschlegiera

godz. 17.00 – za zm. Zofię Słaboszewską