SPOTKANIE OPŁATKOWE

„Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie, ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny, najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie”. (Cyprian Kamil Norwid )

Te słowa dogłębnie potwierdzają, że moment dzielenia się opłatkiem jest wspaniałą okazją do wyrażenia najgłębiej skrytych w sercu uczuć. To właśnie ta chwila jest kwintesencją całych świąt Narodzenia się Bożego Dziecięcia – możemy wówczas składać nawzajem najlepsze życzenia, gdyż Jezus jest wśród nas. Boże Narodzenie to czas spotkań z najbliższymi, rodziną, przyjaciółmi przy wspólnym stole, zwłaszcza wigilijnym, na którym nie może zabraknąć opłatka. To przede wszystkim czas miłości, radości, refleksji…
Tradycyjnie, członkowie Parafialnego zespołu Caritas z Kamionki wraz z chórem parafialnym , zaprosili wszystkich emerytów, rencistów z terenu parafii na przedświąteczne Spotkanie Opłatkowe. Odbyło się ono w poniedziałek 21 grudnia 2015 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Kamionce. Przybyłych gości powitała serdecznie Pani Jolanta Kaszubowska - dyrektor szkoły i prezes zespołu Caritas i zaprosiła na wspaniały występ uczniów z klasy VI PSP w Kamionce przygotowany pod okiem wychowawczyni Urszuli Drost. Ks. proboszcz Tadeusz Galikowski odczytał Ewangelię opowiadającą o narodzinach Chrystusa, złożył wszystkim życzenia błogosławionych oraz rodzinnych świąt Bożego Narodzenia, a następnie łamano się opłatkiem. Spotkanie uatrakcyjnił również występ Chóru Parafialnego, którego pieśni są zawsze wspaniałą muzyczną ucztą dla uszu i serc słuchaczy. Wspólnie śpiewano kolędy przy akompaniamencie gitar. Uroczystość miała swój urok i swoisty klimat, była dla zebranych niezapomnianą chwilą refleksji i wspomnień. Dostarczyła im wielu przeżyć duchowych. Dzień ten na pewno na długo zapisze się w pamięci uczestników. Goście podkreślali potrzebę organizowania w parafii tego typu imprez.

Dodane przez parafia dnia January 11 2016 22:47:04 1298 Czytań · Drukuj