+ Parafia pw. sw. Andrzeja Boboli w Kamionce +
SPRAWY PARAFIALNE
Caritas
Cmentarz, pogrzeb
Duszpasterz
Kaplice
Kosciol
Ministranci
Nasz Patron
Pielgrzymki
Rada Parafialna
Sluzba liturgiczna
Wspolpracownicy parafialni
Zycie Sakramentalne
Zywy Roaniec
Archiwum
SPRAWY ŚRODOWISKOWE
Miejscowosci
Ochotnicza Straz Pozarna
Szkoly
PISANO O NAS
Archwium prasowe
SPOTKANIE OPŁATKOWE
SPOTKANIE OPŁATKOWE

„Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie, ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny, najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie”. (Cyprian Kamil Norwid )

Te słowa dogłębnie potwierdzają, że moment dzielenia się opłatkiem jest wspaniałą okazją do wyrażenia najgłębiej skrytych w sercu uczuć. To właśnie ta chwila jest kwintesencją całych świąt Narodzenia się Bożego Dziecięcia – możemy wówczas składać nawzajem najlepsze życzenia, gdyż Jezus jest wśród nas. Boże Narodzenie to czas spotkań z najbliższymi, rodziną, przyjaciółmi przy wspólnym stole, zwłaszcza wigilijnym, na którym nie może zabraknąć opłatka. To przede wszystkim czas miłości, radości, refleksji…
Tradycyjnie, członkowie Parafialnego zespołu Caritas z Kamionki wraz z chórem parafialnym , zaprosili wszystkich emerytów, rencistów z terenu parafii na przedświąteczne Spotkanie Opłatkowe. Odbyło się ono w poniedziałek 21 grudnia 2015 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Kamionce. Przybyłych gości powitała serdecznie Pani Jolanta Kaszubowska - dyrektor szkoły i prezes zespołu Caritas i zaprosiła na wspaniały występ uczniów z klasy VI PSP w Kamionce przygotowany pod okiem wychowawczyni Urszuli Drost. Ks. proboszcz Tadeusz Galikowski odczytał Ewangelię opowiadającą o narodzinach Chrystusa, złożył wszystkim życzenia błogosławionych oraz rodzinnych świąt Bożego Narodzenia, a następnie łamano się opłatkiem. Spotkanie uatrakcyjnił również występ Chóru Parafialnego, którego pieśni są zawsze wspaniałą muzyczną ucztą dla uszu i serc słuchaczy. Wspólnie śpiewano kolędy przy akompaniamencie gitar. Uroczystość miała swój urok i swoisty klimat, była dla zebranych niezapomnianą chwilą refleksji i wspomnień. Dostarczyła im wielu przeżyć duchowych. Dzień ten na pewno na długo zapisze się w pamięci uczestników. Goście podkreślali potrzebę organizowania w parafii tego typu imprez.


Dodane przez parafia dnia January 11 2016 22:47:04 1298 Czytań · Drukuj
TU WARTO ZAJRZEĆ
www.vatican.va
www.episkopat.pl
www.radioglos.pl
www.diecezja-pelplin.pl
www.caritas.pelplin.pl
www.pielgrzym.pelplin.pl
www.pelplin.ksm.org.pl
www.opoka.org.pl
www.e.kai.pl
www.niedziela.pl
www.goscniedzielny.pl
mlodziez.pelplin.diecezja
ministranci.pelplin.diecezja
www.hli.org.pl
www.kociewiacy.pl
www.kociewiak.pl
www.smetowo.pl
www.bip.gminanowe.pl
www.miasto-nowe.com
www.mateusz.pl
www.amen.pl
www.katolik.pl
www.wiara.pl
www.biblia.pl
www.biblioteka.natan.pl
www.spiewnik.com
www.lednica2000.pl
www.dzielo.pl
www.rodzina.org.pl
www.pieszapielgrzymka.pl
sanktuarium-piaseczno.pl
www.parafiada.pl
www.wikipedia.org
www.ludio.pl
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.