OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA ZWYKŁA – 7.02.2016r.

W najbliższą środę rozpoczynamy szczególny czas w roku kościelnym – Wielki Post. W Środę Popielcową Msze Św. o godz. 10.00 i 17.00, podczas których odbędzie się obrzęd posypania głów poświęconym popiołem. Zapraszam wszystkich w każdy piątek Wielkiego Postu na nabożeństwo Drogi Krzyżowej (wyjątkowo w najbliższy piątek o godz. 15.00), a po niej odprawiana będzie Msza Święta. Kandydaci do bierzmowania i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej przychodzą na Drogę Krzyżową obowiązkowo. Gorzkie Żale odśpiewamy w niedzielę po Mszach św. - w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. Rozważając tajemnicę Męki i Śmierci Chrystusa chcemy przygotować się dobrze na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny.

W Wielkim Poście praktykujemy w sposób szczególny praktyki postu, modlitwy i jałmużny. Pokutę w Kościele stanowi okres Wielkiego Postu, a także wszystkie piątki całego roku. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w każdy piątek obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post ścisły, kiedy ograniczamy także ilość spożywanych posiłków, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek, wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Niech też nasza modlitwa w tym czasie będzie bardziej wytrwała i gorliwa. Każdy wierny w miarę swoich możliwości – zobowiązany jest do troski o potrzeby wspólnoty Kościoła. Jedną z form tej troski jest jałmużna, składana w okresie Wielkiego Postu.

W najbliższym tygodniu przypadają wspomnienia: w czwartek 11 lutego N.M.P. z Lourdes - jest to Światowy Dzień Chorego. Zapraszam w ten dzień wszystkich chorych i starszych z naszej parafii na Mszę św. o godz. 15.30 z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.

Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 10.30, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji dobrego przeżycia czasu Wielkiego Postu.

Dzisiaj parafialny zespół Caritas zbiera ofiary do puszek na dożywianie dzieci w szkołach w Kamionce i Rychławie.

Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na nasze cele parafialne.

Można jeszcze rezerwować ławki w kościele.

Ze stolika pod chórem można nabyć „Pielgrzym” oraz „Mały Pielgrzym”. Należność proszę wrzucić do skarbonki.

Od najbliższego czwartku przez tydzień będzie mnie zastępował ks. Proboszcz Dariusz Nenca z Lalkowych. Wszelkie pilne sprawy załatwiać z Nim – nr. tel. 604560219

godz. 16.00 – za śp. Michała Strelau.

godz. 16.00 – o łaskę zdrowia dla Jana.

Środa Popielcowa

godz. 10.00 – za śp. Stefanię i Kazimierza Szczygieł, Jadwigę i Jana Kaszubowskich.

godz. 17.00 – za śp. Stefana Karcz w rocz. urodzin.

godz. 15.30 – w intencji osób starszych i chorych.

godz. 15.00 (po Drodze Krzyżowej) – w intencji parafii o dobre i głębokie przeżycie Wielkiego Postu

nie ma Mszy Świętej

Niedziela (14 luty):

godz. 7.20 – za śp. Józefa i Michała Waligórę, Monikę i Władysława Balewskich oraz Mariannę i Czesława Sikora.

godz. 9.00 – za śp. Edmunda Wojciechowskiego w 1 rocz. śm.

godz. 10.30 – za śp. Władysławę i Józefa Kruczyńskich w rocz. śm. Władysławy.

Dodane przez parafia dnia February 06 2016 23:33:21 1240 Czytań · Drukuj