OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 3.04.2016r.

Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia, ustanowiona przez papieża Jana Pawła II, jest świętem wszystkich osób angażujących się w dzieła dobroczynne w swoich środowiskach. Przy tej okazji dziękuję paniom z naszego CARITASU, za troskę o osoby najbiedniejsze. Dzisiaj zbiórka do puszek na dożywianie dzieci w szkołach.

Jutro w poniedziałek będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną z 25 marca – jest to Dzień Świętości Życia podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 odbędzie się duchowa adopcja dziecka poczętego. Duchowa adopcja polega na 9 miesięcznej modlitwie w intencji dziecka które ma przyjść na świat. Zachęcam do podjęcia duchowej adopcji.

W poniedziałek i wtorek w Nowem odbędzie się nawiedzenie figury św. Michała Archanioła z cudownej groty objawień na górze Gargano. Msza św. z udziałem wiernych z dekanatu nowskiego w poniedziałek o godz. 21.00. po Mszy św. modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą. Szczegółowy plan jest wywieszony w gablocie.

W ŚRODĘ W NASZEJ PARAFII BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ WIZYTACJĘ KANONICZNĄ KS. BISKUPA WIESŁAWA ŚMIGLA .
Plan wizytacji:
11.30 – wizytacja Szkoły Katolickiej w Rychławie i spotkanie z gronem pedagogicznym
15.00 – poświęcenie kaplicy przedpogrzebowej i krzyża z udziałem rad Parafialnych. Spotkanie ks. bpa z radnymi.
17.00 – Uroczysta Msza św. na zakończenie wizytacji z udzieleniem sakramentu bierzmowania.
ZAPRASZAM WSZYSTKICH PARAFIAN DO UDZIAŁU W MSZY ŚWIĘTEJ W DNIU WIZYTACJI .

Za tydzień w niedzielę 10 kwietnia będziemy gościć ks. Wojciecha Węckowskiego z Pelplina, który współpracuje ze stowarzyszeniem Kirche in Not - Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Ksiądz będzie rozprowadzał materiały związane z działalnością organizacji (Biblię dla dzieci, różańce itp.) oraz zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na cele prześladowanego Kościoła.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Anna Kwiatkowska i Piotr Sobczak zam. Kamionka. Jest to ich zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

godz. 17.00 – za śp. Genowefę Litkowską w 9 rocz. śmierci.

godz. 17.00 – za śp. Józefa Majkowskiego.

godz. 17.00 – UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA W DNIU WIZYTACJI KANONICZNEJ Z UDZIELENIEM SAKRAMENTU BIERZMOWANIA POD PRZEWODNICTWEM J.E. KS. BPA WIESŁAWA ŚMIGLA

godz. 7.00 – w pewnej intencji.

godz. 17.00 – za śp. Mariannę i Józefa oraz rodzeństwo Apostołowicz.

godz. 9.00 – za śp. Józefa Badźmierowskiego w 4 rocz. śmierci.

godz. 17.00 – za śp. rodziców Stanisława i Natalię Nowak.

niedziela (10 kwietnia):

godz. 7.20 – za śp. Helenę i Teodora Błażek oraz Władysławę i Alfonsa Kowalskich.

godz. 9.00 – za śp. Franciszkę i Pawła Kopickich.
– za śp. Krzysztofa Kamińskiego

godz. 10.30 – za śp. Łucję i Tadeusza Jabłońskich w10 rocz. śmierci.
– za śp. Konrada Kaiser.

Dodane przez parafia dnia April 02 2016 22:27:18 1368 Czytań · Drukuj