OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 24.04.2016r.

Dzisiaj ostatnia niedziela kwietnia, już za tydzień rozpoczniemy piękny maryjny miesiąc maj. Przez cały maj będziemy się modlić do Matki Bożej Litanią Loretańską po Mszach św., w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.

W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii: w poniedziałek – św. Marka, Ewangelisty, w piątek – św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy.

Został ogłoszony konkurs plastyczny dla dzieci – „Matka Boża z Fatimy” pracę przynosić do 10 maja. Będą one wystawione w kościele i czekają piękne nagrody.

Pierwsza Komunia dzieci w naszej parafii będzie w niedzielę 8 maja na Mszy św. o godz. 10.30. Przygotowujemy się duchowo do peregrynacji Matki Bożej Fatimskiej w naszych domach od 13 maja. Odpust parafialny będzie już 14 maja w sobotę. Proszę o modlitwę w tych intencjach.

Intencja Ojca Świętego Franciszka na miesiąc maj – „Aby we wszystkich krajach świata kobiety były traktowane z czcią i szacunkiem oraz by doceniano ich niezbędny wkład w życie społeczne”. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 zostanie odmówiony różaniec i Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

Za tydzień w niedzielę 1 maja nasz zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę do puszek na dożywianie dzieci w szkołach w Kamionce i Rychławie.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Karolina Surma, stanu wolnego, zam. Rynkówka 22 i Artur Gruhs, stanu wolnego, zam. Fraca 19/2. Jest to ich zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

Wójt Gminy Smętowo Graniczne pani Anita Galant oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji serdecznie zapraszają do udziału w III Edycji Kociewskiej Kuźni Rozmaitości w Lalkowych, która tradycyjnie odbędzie się dnia 1 maja. Tegoroczną majówkę po kociewsku rozpoczniemy uroczystą Mszą świętą w Kościele pw. Św. Barbary oraz odsłonięciem tablicy pamiątkowej. Regionalny charakter wydarzenia podkreślą występy zespołów folklorystycznych oraz jarmark rzemieślniczo – wystawienniczy i gastronomiczny. W godzinach wieczornych, na lalkowskiej scenie muzycznej odbędzie się koncert folkowego zespołu Obierek z Wrocławia. Na najmłodszych czeka moc dodatkowych atrakcji, a wszyscy przybyli zostaną poczęstowani tradycyjnie przyrządzoną zupą grochową.
Mieszkańców gminy również serdecznie zaprasza się, do udziału w 3-majowych obchodach Święta Konstytucji połączonych z Gminnym Dniem Strażaka w Smętowie Granicznym.

Jest nowy nr „Pielgrzyma”. Należność proszę wrzucić do skarbonki. Zachęcam do czytania prasy katolickiej….

godz. 17.00 – za śp. Aleksandra Felskiego w rocz. urodzin

godz. 17.30 – za śp. Tomasza Miętkiewskiego (15).

godz. 16.30 – za śp. Tomasza Miętkiewskiego (16).

godz. 17.00 – za śp. kapłanów i Członkinie Żywego Różańca

godz. 16.30 – rez. Kłohs

godz. 17.00 – za śp. Tomasza Miętkiewskiego (17)

godz. 7.00 – za śp. Tomasza Miętkiewskiego (18)

godz. 16.30 – za śp. Tomasza Miętkiewskiego (19)

godz. 17.00 – za śp. Krystynę, Kazimierza i Tadeusza Piłat

godz. 9.00 – za śp. Tomasza Miętkiewskiego (20)

godz. 9.30 – za śp. Mariannę i Mariana Mąkosa w rocz. śm. Marianny.

godz. 17.00 – za śp. rodziców Zofię i Franciszka Weiss oraz Janinę i Edwarda Kurek.

niedziela (1 maja):

godz. 7.20 – za śp. Tomasza Miętkiewskiego (21).

godz. 9.00 – za śp. Stanisława Szczygieł w rocz. urodzin.

godz. 10.30 – dziękczynna za dar życia, otrzymane łaski w 100 rocz. urodzin Stanisławy.

W poniedziałek zmarł nasz parafianin pan Gerhard Litkowski z Rychławy 38. Pogrzeb odbył się w środę, gdzie został pochowany na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Dodane przez parafia dnia April 24 2016 13:57:41 1351 Czytań · Drukuj