OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 01.05.2016r.

Dzisiaj rozpoczynamy piękny maryjny miesiąc- maj. Przez cały maj będziemy się modlić do Matki Bożej Litanią Loretańską po Mszach św., w niedzielę po Mszy św.o godz. 10.30.

We wtorek 3 maja będziemy przeżywać Uroczystość NMP Królowej Polski –Msze św. w porządku niedzielnym o godz. 7.20, 9.00 natomiast trzecia Msza Św. rozpocznie się już o godz. 10.15 przedstawieniem teatralnym dzieci z naszej Szkoły Podstawowej w Rychławie pt. „Świadkowie wiary chrześcijańskiej Polski – ukochali Boga i Ojczyznę”. Natomiast po Mszy św. odbędzie się ognisko patriotyzmu. Zachęcam, aby zaplanować sobie tak czas, by pobyć razem i pośpiewać pieśni patriotyczne. W tym dniu będzie jeszcze dodatkowa Msza św. o godz. 12.00 w intencji strażaków z Rychławy z okazji wspomnienia św. Floriana. Serdecznie wszystkich zapraszam.

W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek – dzień modlitw w intencji nowych powołań, pierwszy piątek – adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 15.00, pierwsza sobota – różaniec i modlitwy do Niepokalanego Serca NMP. o godz. 8.30.

Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w sobotę 7 maja od godz.11.00.

Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w środę o godz. 17.00 w Kościele.

Pierwsza Komunia dzieci w naszej parafii będzie za tydzień w niedzielę 8 maja na Mszy św. o godz. 10.30. Dzieci z rodzicami gromadzą się już o godz. 10.15 przed kościołem. Spowiedź dzieci odbędzie się w sobotę 7 maja – dzieci wraz z rodzicami uczestniczą we Mszy św. o godz. 9.30 i potem odbędzie się spowiedź.

W piątek 13 maja zostanie poświęcona figura Matki Bożej Fatimskiej i procesja fatimska oraz rozpocznie się peregrynacja MB w naszych domach. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. dr. Adama Kałduńskiego – kanclerza Kurii Pelplińskiej odbędzie się o godz. 16.30, na którą serdecznie wszystkich zapraszam.

Odpust parafialny odbędzie się 14 maja w sobotę o godz. 11.00. Całą parafię zapraszam do uczestnictwa w tych ważnych uroczystościach.

Trwa konkurs plastyczny dla dzieci – „Matka Boża z Fatimy”, pracę proszę przynosić do 10 maja. Będą one wystawione w kościele i czekają piękne nagrody.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 zostanie odmówiony różaniec i spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

Dzisiaj po Mszach św. nasz zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę do puszek na dożywianie dzieci w szkołach w Kamionce i Rychławie.

W sobotę 4 czerwca autokar z młodzieżą z naszej parafii uda się na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych nad Jeziorem Lednickim k. Gniezna. W ubiegłym roku w takim spotkaniu uczestniczyło 100 tys. młodzieży. Koszt od jednej osoby – 60 zł. Chętni mogą się zapisać w biurze parafialnym.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Karolina Surma, stanu wolnego, zam. Rynkówka 22 i Artur Gruhs, stanu wolnego, zam. Fraca 19/2. Jest to ich zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

Zapraszam do udziału w III Edycji Kociewskiej Kuźni Rozmaitości w Lalkowach, która tradycyjnie odbędzie się 1 maja. Tegoroczną majówkę po kociewsku rozpocznie Msza św. w Kościele pw. Św. Barbary oraz odsłonięciem tablicy pamiątkowej. Na scenie muzycznej odbędzie się koncert folkowego zespołu Obierek z Wrocławia. Na najmłodszych czeka moc dodatkowych atrakcji.

Do nabycia jest „Pielgrzym” i „Miłujcie się”. Należność proszę wrzucić do skarbonki. Zachęcam do czytania prasy katolickiej….

godz. 17.00 – za śp. Tomasza Miętkiewskiego (22)

godz. 17.30 – za śp. Krzysztofa Kamińskiego w m-c po pogrzebie.

wtorek – Uroczystość NMP Królowej Polski

godz. 7.20 – za śp. Tomasza Miętkiewskiego (23).

godz. 9.00 – za śp. Irenę i Zygmunta Dereszkiewicz i dziadków.

godz.10.15 – za śp. Katarzynę, Franciszka i Władysława Ormańczyk, Franciszka i Alojzego.

godz. 16.30 – za śp. Jana Dzurę w 1 rocz. śm. i rodzeństwo oraz Anielę i Bolesława i brata Feliksa.

godz. 17.00 – za śp. Tomasza Miętkiewskiego (24)

godz. 7.00 – za śp. Tomasza Miętkiewskiego (25)

godz. 17.00 – za śp. Tomasza Miętkiewskiego (26)

godz. 9.00 – za śp. Tomasza Miętkiewskiego (27)

godz. 9.30 – za śp. Zofię Słaboszewską, Jakuba, Rozalię i Danutę.

niedziela (8 maja):

godz. 7.20 – za śp. Tomasza Miętkiewskiego (28).

godz. 9.00 – za śp. Martę, Klemensa i Rodziców Rogaczewskich oraz braci w 17 rocz. śm. Marty

godz. 10.30 – Pierwsza Komunia Święta.

W środę zmarła nasza parafianka, pani Helena Napieralska z Twardej Góry. Pogrzeb odbył się w piątek w naszym kościele, pochowana została na cmentarzu w Nowem. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Dodane przez parafia dnia May 02 2016 22:04:10 1331 Czytań · Drukuj