OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 8.05.2016r.

Przeżywamy piękny maryjny miesiąc - maj. Przez cały maj modlimy się do Matki Bożej Litanią Loretańską po Mszach św. Zachęcam, aby również gromadzić się przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach na modlitwie do Matki Bożej.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek św. Stanisława biskupa i męczennika – głównego patrona Polski, w piątek Najświętszej Maryi Panny z Fatimy, w sobotę w naszej parafii odpust ku czci św. Andrzeja Boboli.

Dzieci pierwszokomunijne uczestniczą przez cały tydzień w białym tygodniu na Mszach św. do czwartku o godz. 17.00. w piątek o godz. 16.30 a w sobotę w dzień odpustu o godz. 11.00.

W piątek 13 maja zostanie poświęcona figura Matki Bożej Fatimskiej i procesja fatimska oraz rozpocznie się peregrynacja MB w naszych domach. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. dr. Adama Kałduńskiego – kanclerza Kurii Pelplińskiej odbędzie się o godz. 16.30, po Mszy św. procesja wokół kościoła. Zapraszam wszystkich parafian, a szczególne rodziny i dzieci które rok temu przyjęły Pierwszą Komunię Świętą i te które za rok będą miały komunię. Peregrynacja rozpocznie się od plebanii, w sobotę po Mszy św. odpustowej rozpocznę się nawiedzenie naszych domów.
Porządek peregrynacji: Kamionka prawa strona od państwa Kropisz, Kamionka lewa strona, Sarnowo I i II, Kiwitkowo, Rudawki… Proszę sąsiadów poinformować o peregrynacji, jeśli dana rodzina nie podejmie nawiedzenia proszę przekazać następnym sąsiadom. Jeśli to możliwe rodzina powinna uczestniczyć w Mszy św. poprzedzającą czas nawiedzenia i po Mszy św. pójść do rodziny, aby uroczyście przenieść Matkę Bożą do swojego domu. Do figury MB dołączone są różne materiały: modlitewniki, książki i filmy z tematem Fatimy oraz księga (kronika) do wpisu. Proszę, aby każda rodzina dokonała wpisu – będzie to pamiątka, ale i ważny dokument z życia naszej parafii. Niech Bóg błogosławi całej naszej parafii przez wstawiennictwo tej którą wybrał na matkę Swego Syna, i przez którą kieruje do nas orędzie miłosierdzia.

Odpust parafialny odbędzie się 14 maja w sobotę o godz. 11.00. Mszę św. będzie sprawował ks. dr hab. Janusz Szulist profesor UMK w Toruniu i Seminarium Duchownego w Pelplinie. Całą wspólnotę parafialną zapraszam do uczestnictwa w tych ważnych uroczystościach.

Trwa konkurs plastyczny dla dzieci – „Matka Boża z Fatimy”, pracę proszę przynosić do 10
maja. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród w niedzielę 29 maja na Mszy św. o godz. 10.30.

Za tydzień w niedzielę kolekta na nasze cele parafialne.

W sobotę 4 czerwca autokar z młodzieżą z naszej parafii uda się na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych nad Jeziorem Lednickim k. Gniezna. W ubiegłym roku w takim spotkaniu uczestniczyło 100 tys. młodzieży. Koszt od jednej osoby – 60 zł. Chętni mogą się zapisać w biurze parafialnym.

Do nabycia jest nowy nr „Pielgrzyma” i „Miłujcie się”. Należność proszę wrzucić do skarbonki. Zachęcam do czytania prasy katolickiej….

godz. 17.00 – za śp. Krystynę Scherff.

godz. 18.00 – za śp. Tomasza Miętkiewskiego (29).

godz. 17.00 – za śp. Tomasza Miętkiewskiego (30).

godz. 17.00 – za śp. Stanisława Kilkowskiego i rodziców z obojga stron.

godz. 17.00 – o zdrowie dla Michała do serca Pana Jezusa i Matki Bożej za wstawiennictwem s. Marty Wieckiej.

godz. 16.30 – w intencji parafii o błogosławione owoce peregrynacji Matki Bożej Fatimskiej w naszych rodzinach.

godz. 16.30 – za śp. Gerharda Litkowskiego.

godz. 11.00 – ODPUST PARAFIALNY – w intencji parafii

godz. 11.00 – za śp. Stanisława Jagłę i rodziców z ob. stron.

niedziela (15 maja):

godz. 7.20 – za śp. Wiesława Wedeł w 1 rocz. śm .

godz. 9.00 – za śp. Helenę Komorowską w 12 rocz. śm.

godz. 10.30 – Felicja i Leon Balewscy w rocz. śm. Felicji.

W środę zmarła nasza parafianka, pani Barbara Wiśniewska z Milewa. Pogrzeb odbył się w piątek w naszym kościele, pochowana została na cmentarzu w Nowem. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Dodane przez parafia dnia May 07 2016 22:04:22 1519 Czytań · Drukuj