OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 24.07.2016r.

Wczoraj w Pelplinie odbył się Centralny Diecezjalny Dzień ŚDM – młodzież z naszej parafii również była. Od środy 27 lipca do niedzieli 31 lipca Ojciec Święty Franciszek będzie w Polsce na Światowych Dniach młodzieży w Krakowie, będzie również w Częstochowie na Jasnej Górze i w obozie koncentracyjnym w Auschwitz. Polecajmy modlitwie Ojca Świętego Franciszka i młodzież, która gromadzi się na wspólnym spotkaniu i modlitwie.

Dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Jest organizowana akcja „św. Krzysztof - niesiemy miłosierdzie drogami świata” 1 gr za 1 km – Podziękuj Panu Bogu za szczęśliwe podróże i pomóż polskim misjonarzom w zakupie środków transportu. Przy poświęceniu będzie możliwość złożenia ofiar dla misjonarzy.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek – św. Jakuba Starszego – Apostoła, we wtorek świętych Joachima i Anny – rodziców NMP, w piątek św. Marty.

Przez całe wakacje w każdą niedzielę będzie dodatkowa Msza św. w Głodowie na terenie ośrodka „Grafiki” o godz. 12.30.

Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w sobotę od godz.12.00.

Bóg zapłać za kolektę na nasze cele parafialne zebraliśmy 1128zł.

W niedzielę 14 sierpnia planowany jest festyn parafialny – zapraszam jutro w poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00 na spotkanie organizacyjne radnych parafialnych, członków Caritas, chór parafialny, sołtysów, przedstawicieli strażaków i wszystkich chętnych do pomocy w organizacji festynu.

Jest „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym” oraz plakaty z papieżem Franciszkiem oraz książki związane ze Światowym Dniem Młodzieży w Krakowie. Jest również do nabycia modlitewnik „Pan Jezus i chorzy” w cenie 12 zł.

Witam wszystkich gości wypoczywających na terenie naszej parafii – życzę dobrej pogody i pięknego wypoczynku.

godz. 17.00 – za śp. Krzysztofa Kamińskiego w dniu imienin.

wtorek godz. 17.00 – za śp. Annę i Mieczysława Lemańskich, Klarę i Leona Kłos oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

godz. 17.00 – dziękczynna o dobre i szczęśliwe zebranie plonów.

godz. 17.00 – za śp. Piotra Muszyńskiego w 7 rocz. śm.

godz. 9.00 – za śp. kapłanów pracujących w parafii, zmarłe Członkinie Żywego Różańca i dusze w czyśćcu cierpiące.

godz. 17.00 – za śp. Łucję i Leona Kozłowskich, Antoninę i Józefa Rohde

godz. 17.30 – za śp. Stanisława Jagłę w 2 rocz. śm.

niedziela (31 lipiec):

godz. 7.20 – za śp. Stanisława Kilkowskiego, rodziców z obojga stron i Elżbietę Kaliszewską.

godz. 9.00 – za śp. Salomeę i Maksymiliana Krajewskich

godz. 10.30 – za śp. Wandę, Aleksandra Kaszubowskich i Jerzego Hinc.

Zmarł nasz parafianin Fennert Rudy z Milewa – pogrzeb odbył się w środę w Płochocinie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Dodane przez parafia dnia July 23 2016 21:51:54 1188 Czytań · Drukuj