OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 04.09.2016 r.

Bł. Matka Teresa z Kalkuty, założycielka Zgromadzenia Misjonarek Miłości, 4 września zostanie ogłoszona świętą. Ta pochodząca z Albanii zakonnica była matką wszystkich ubogich i uciskanych, przywracała nadzieję ludziom, którzy już jej nie mieli. - Była darem dla Kościoła i świata - mówił o niej Jan Paweł II podczas uroczystości beatyfikacyjnych w Rzymie w 2003 r. Jej proces beatyfikacyjny był najkrótszy we współczesnych dziejach Kościoła

Dożynki gminy Smętowo Graniczne dzisiaj w niedzielę – Msza św. o godz. 13.00 na terenie GOKSIRU, a potem część artystyczna. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Dzisiaj spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i odmówienie różańca po Mszy św. o godz. 9.00.

Dzisiaj nasz parafialny zespół Caritas zbiera ofiary do puszek na dożywianie dla dzieci ze szkół w Kamionce i Rychławie.

Zapraszam w każdą środę na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie rodziców i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Za tydzień spotkanie dla rodziców dzieci z klasy III, które będą się przygotowywać do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia : w czwartek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

W sobotę 10 września organizowana jest z naszej parafii piesza pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Królowej Pomorza w Piasecznie. Pielgrzymkę rozpoczniemy Mszą św. o godz. 9.00. Zachęcam do licznej obecności wszystkich parafian. Zapraszam też wszystkich parafian w sobotę do Piaseczna na Różaniec i Apel Jasnogórski. Zamówiony został również autokar dla osób starszych i tych którzy nie mogą pieszo pójść. Wyjazd w sobotę, o 19.00 z przystanku w Rychławie oraz sprzed kościoła w Kamionce. Powrót wszystkich pielgrzymów autokarem po apelu.

W sobotę 24 września o godz. 11.00 w kościele stacyjnym Miłosierdzia Bożego w Płochocinie - sanktuarium Maryjnym Matki Kościoła odbędzie się spotkanie wszystkich Róż Różańcowych dekanatu Nowskiego. Organizowany jest autokar na wyjazd do Płochocina. Zapraszam wszystkich chętnych na wyjazd a szczególnie członków wspólnoty Żywego Różańca do uczestnictwa w spotkaniu. Zapisy w biurze parafialnym.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Milena Głąb zam. Rudawki i Andrzej Kleina zam. Barłożno oraz Jolanta Cydzik zam. Kleszczewko i Dariusz Badzmierowski zam. Kamionka. Jest to ich zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich jest zobowiązany powiadomić ks. proboszcza.

godz. 17.00 – za śp. Tadeusza Łazienkiewicz w 41 rocz. śm., Jana Pietrzak i Stanisława Kozłowskiego

godz. 17.00 – za śp. Helenę i Józefa Wielewickich oraz Jana Gołuńskiego.

godz. 17.00 – za śp. Józefa Kiedrowicz.

godz. 7.00 – w intencji parafii.

godz. 17.00 – Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB i zdrowie w rocz. ślubu Gabrieli i Jacka Szczygieł oraz dzieci.

godz. 9.00 – za śp. Krzysztofa Kamińskiego w dniu urodzin.

niedziela (13 wrzesień):

godz. 7.20 – za śp. Agnieszkę Littkowską oraz Adelę i Leona Drost w rocz. śmierci Leona.

godz. 9.00 – za śp. Jana Guss w 20 rocz. śm.

godz. 10.30 – za śp. Jana Raczyniewskiego w rocz. urodzin.

Dodane przez parafia dnia September 04 2016 10:22:43 1275 Czytań · Drukuj