OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 30.10.2016r.

Początek listopada skłania nas wszystkich do zadumy nad przemijalnością życia ludzkiego. Staniemy nad mogiłami bliskich zmarłych, pragnąc im podziękować za dobro od nich otrzymane i wyprosić dla nich łaskę życia w niebie.
We wtorek 1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w porządku niedzielnym. Po Mszy św. o godz. 10.30, która będzie sprawowana za wszystkich naszych zmarłych, nastąpi procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Kartki ze zdrowaśkami za zmarłych można jeszcze przynosić do biura parafialnego. W dniach, od 1 do 8 listopada, można dostąpić odpustu zupełnego, codziennie jeden raz, za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych.

Dziękuję strażakom z Kamionki za całoroczne dbanie o porządek na cmentarzu. Przypominam, iż na cmentarzu obowiązuje regulamin ustalony zgodnie z prawem państwowym. W przypadku śmierci kogoś bliskiego rodzina wykupuje miejsce do pochówku, którym ma się opiekować przynajmniej przez 20 lat. Opłaty cmentarne przeznaczone są m.in. na wywóz śmieci oraz konserwację ogrodzenia cmentarza. Także o położeniu pomników nagrobnych lub zmianach przy nich należy poinformować ks. proboszcza, który jest odpowiedzialny za opiekę nad cmentarzem. Zadbajmy wszyscy o świętość naszego cmentarza i godne miejsce wiecznego pochówku naszych bliskich zmarłych.

2 listopada Dzień Zaduszny - to wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 10.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszam wszystkich na różaniec, który odmówimy na naszym cmentarzu. Proszę, aby każdy przyniósł znicz.

Warunkiem uzyskania odpustów zupełnych dla zmarłych jest stan łaski uświęcającej. Zapraszam przed Uroczystością Wszystkich Świętych do sakramentu pokuty i pojednania w poniedziałek od godz. 15.30.

W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne (pierwszy czwartek – modlitwa w intencji powołań, pierwszy piątek – dzień poświęcony NSPJ, pierwsza sobota – dzień poświęcony NSNMP). Zapraszam do sakramentu pokuty i pojednania oraz na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek na godz. 15.00. W najbliższy piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 12.00.

W listopadzie papież prosi o modlitwę w intencji: „Aby parafiach kapłani i wierni świeccy współpracowali w służbie wspólnoty, nie ulegając pokusie zniechęcenia”.

Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i odmówienie różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

Za tydzień w niedzielę panie z naszego Caritasu, będą zbierać ofiary do skarbonek dla osób potrzebujących pomocy.

Dziękuję wszystkim dzieciom za pięknie zrobione różance – rozstrzygnięcie konkursu dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30.

Są do nabycia książki i kalendarze na Nowy Rok 2017.

godz. 16.00 – za śp. Irenę i Zygmunta Dereszkiewicz w 8 rocz. śm. Ireny.

godz. 17.00 – za śp. Józefa Buławskiego.

Wtorek (Uroczystość Wszystkich Świętych)

godz. 7.20 – za śp. Krystynę Scherff i Wiktora Mędakiewicz.

godz. 9.00 – za śp. Jana i Kazimierza Koniarskich w 37 rocz. śm. Jana.

godz.10.30 – Msza zbiorowa za zmarłych

środa (Dzień Zaduszny)

godz. 10.00 – za śp. Jadwigę, Józefa i Krzysztofa Janickich oraz zmarłych z rodziny Janickich.

Godz. 17.00 – za śp. Joannę i Edmunda Bieńkowskich oraz zmarłych z rodziny Budyś.

godz. 7.00 – o dar potomstwa.

godz. 16.00 – dziękczynna z prośbą o zdrowie dla Pani Haliny Koniarskiej w rocz. urodzin.

godz. 9.00 – dziękczynna w intencji Łukasza i Aleksandra z okazji urodzin.

niedziela (6 listopad):

godz. 7.20 – za śp. Helenę i Teodora Błażek.

godz. 9.00 – za zmarłych z rodziny Kwiatkowskich i Guss.

godz.10.30 – za śp. Adę i Feliksa Stopińskich i dziadków.

Dodane przez parafia dnia October 30 2016 07:58:06 1122 Czytań · Drukuj