OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Adwentu 27.11.2016r.

Dzisiaj rozpoczynamy Nowy Rok liturgiczny. Dziękujemy Panu Bogu za Rok Miłosierdzia, za 1050 rocznicę Chrztu Polski i przyjazd Ojca Świętego Franciszka do naszej Ojczyzny na Światowe Dni Młodzieży, który przeżywaliśmy pod hasłem „Nowe życie w Chrystusie”. Ten Rok Duszpasterski będziemy przeżywać pod hasłem „IDŹCIE I GŁOŚCIE”.

W czasie adwentu zapraszam tradycyjnie na Msze Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny na godz. 16.00 do piątku, a w sobotę na godz. 9.00. Zachęcam wszystkich do licznego udziału, a szczególnie dzieci, które przychodzą z lampionami. Dzieci będą otrzymywać specjalne obrazki, z których ułożą piękną stajenkę.

Znakiem naszego właściwego przeżywania okresu Adwentu powinna być także gotowość do okazania miłosierdzia. Za tydzień, panie z CARITAS-u, zbiorą przed kościołem ofiary do skarbonek na rzecz pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ponadto CARITAS przeprowadzi zbiórkę słodyczy, które będzie można składać w kartonach umieszczonych w sklepach na terenie naszej parafii. Przed Świętami zebrane słodycze zostaną rozdzielone wśród dzieci ze szkół z terenu naszej parafii.

Już dzisiaj zapraszam w imieniu naszego parafialnego zespołu Caritas i chóru na spotkanie wigilijne dla wszystkich emerytów i rencistów z terenu naszej parafii, które odbędzie się w piątek 16 grudnia, natomiast dzień wcześniej 15 grudnia odbędzie się spotkanie w naszej parafii wszystkich grup Caritasu dekanatu nowskiego. Spotkanie naszego zespołu Caritasu i chóru parafialnego w najbliższą środę po Mszy św. o godz. 16.00.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w środę św. Andrzeja – Apostoła, w sobotę św. Franciszka Ksawerego – prezbitera.

W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne I czwartek – będziemy modlić się w intencji nowych powołań. W I piątek w dzień poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa zapraszam o godz. 15.30 na adorację Najświętszego Sakramentu i spowiedź świętą szczególnie dzieci po Pierwszej Komunii Świętej. W I sobotę w dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Matki Bożej zapraszam na godz. 8.30 na różaniec i modlitwy ku czci Niepokalanego Serca NMP.

Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 zostanie odmówiony różaniec Wspólnoty Żywego Różańca. Intencja papieska na miesiąc grudzień: „Aby we wszystkich częściach świata zniknęła plaga, jaką jest werbowanie dzieci żołnierzy”.

W biurze parafialnym po każdej Mszy św. można zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom małe świece - 6 zł, duże 12 zł oraz w opłatki i kalendarze.

Przedszkole SPSK w Rychławie serdecznie zaprasza na kiermasz świąteczny, który odbędzie się za tydzień w niedzielę 4 grudnia przed Kościołem parafialnym w Kamionce. Podczas kiermaszu można będzie zakupić ozdoby oraz stroiki Bożonarodzeniowe. Sprzedaż odbywać się będzie po każdej Mszy św. Dochód przeznaczony na potrzeby przedszkola. Organizatorzy serdecznie zapraszają!

Jest jeszcze do nabycia czasopismo diecezjalne „Pielgrzym”. Należność proszę wrzucić do skarbonki.

godz. 16.00 – za śp. Jana Koniarskiego w rocz. śm.

godz. 16.30 – za śp. Zbigniewa Ryńskiego.

godz. 16.00 – za śp. Eugenię i Henryka Kamińskich w rocz. śm. Eugenii.

godz. 16.00 – za śp. Stanisława Jagła, rodziców i rodzeństwo z ob. stron.

godz. 16.00 – za śp. Edwarda Majewskiego w m-c po pogrzebie.

godz. 16.00 – za śp. Zofię i Danutę Słaboszewskie.

godz. 9.00 – za śp. Franciszka Piotra Ceyer w rocz. urodzin.

niedziela (4 grudzień):

godz. 7.20 – za śp. Zofię Cimińską w 1 rocz. śm. i Helenę Zęgota w 2 rocz. śm.

godz. 9.00 – za śp. Różę, Leona i Piotra Guss oraz Irenę Judzińską.

godz. 10.30 – za śp. Jana Kaszubowskiego i rodziców z ob. stron.

Dodane przez parafia dnia November 26 2016 21:01:34 1215 Czytań · Drukuj