OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA 25.12.2016r.

Życzę Wam, kochani parafianie i drodzy goście, aby prawda o Bogu dzielącym z nami nasz ludzki los mobilizowała nas osobistej relacji z Jezusem w codziennej modlitwie oraz sakramentach świętych i Eucharystii. Dołóżmy starań, by Bóg naprawdę zamieszkał w naszych rodzinach, w naszych problemach i sukcesach, w cierpieniu i w radości. Niech spełnią się wszystkie dobre życzenia. Do tych życzeń dołączają się władze samorządowe ze Smętowa i Nowego.

Dzisiaj Uroczystość Bożego Narodzenia Msze Święte zostaną odprawione o godz. 9.00 i 10.30. W poniedziałek – drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Tradycyjnie tego dnia przed kościołami całej Polski składać będziemy ofiary do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Natomiast ofiary złożone przy żłóbku będą przeznaczone na pomoc dla misji katolickich. Msze św. zostaną odprawione jak w każdą niedzielę, tzn. o godz. 7.20, 9.00 i 10.30.

Dziękuję naszemu zespołowi CARITAS i chórowi parafialnemu za przygotowanie spotkania dla zespołów Caritasu dekanatu Nowskiego oraz wigilii dla emerytów i rencistów, a dzieciom z zespołu „Kamyczek” i „Promyczki Papieża” za śpiew i przygotowanie pięknego przedstawiania. Słodycze składane w sklepach do kartonów Caritas, zostaną przekazane do szkół oraz przedszkoli w Kamionce i w Rychławie. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Dziękuję za ofiarowanie choinek do kościoła Nadleśnictwu Osie, państwu Drost i Kaszubowskim oraz panu Ludwikowi Buklewskiemu za udekorowanie choinek w kościele, a pani Marii Koniarskiej i państwu Wera oraz uczniom szkoły w Rychławie za przygotowanie żłóbka.

W niedzielę, za tydzień,w Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to też ogłoszony przez papieża Światowy Dzień Pokoju. Podczas Mszy Świętych, które zostaną odprawione w tym dniu o godz. 9.00 i 10.30, zostaną podane statystyki za miniony rok. Nie będzie Mszy Św. o godz. 7.20. Obecność na Mszach Św. jest obowiązkowa dla katolików. Uczestnicy zabaw sylwestrowych mogą wziąć udział we Mszy noworocznej już w sobotę o godz. 16.00.

W styczniu Ojciec Święty Franciszek zachęca do wspólnej modlitwy w intencji: „ Aby wszyscy chrześcijanie, dochowując wierności nauczania Pana, angażowali się, przez modlitwę i miłość braterską, na rzecz przywrócenia pełnej jedności kościelnej i współpracowali, mierząc się z aktualnymi wyzwaniami stojącymi przed ludzkością”.

Różaniec wspólnoty Żywego Różańca zostanie odmówiony w niedzielę 1 stycznia po Mszy św. o godz. 9.00.

W tym tygodniu będziemy przeżywać wspomnienia: w poniedziałek św. Szczepana – pierwszego męczennika, we wtorek św. Jana – Apostoła i Ewangelisty, w środę Świętych Młodzianków Męczenników, w piątek Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

W okresie Bożego narodzenia odbywa się tradycyjna kolęda, czyli wizyta duszpasterska. Jest to okazja, aby się lepiej poznać, porozmawiać o życiu duchowym i sakramentalnym. Będzie też okazja uzupełnić dane w kartotece parafialnej. Chciejmy w komplecie przeżywać tę szczególną, religijną uroczystość domową. Jeśli, którejś rodzinie nie pasuje wyznaczony termin, to proszę o zgłoszenie w biurze parafialnym. Będę też miał przy sobie kalendarz do intencji mszalnych – można będzie zarezerwować jeszcze wolne terminy w różnych miesiącach roku. Chciejmy skorzystać z tej okazji, aby pamiętać w modlitwie o swoich bliskich zmarłych, w intencji zdrowia i błogosławieństwa Bożego dla swojej rodziny, rocznic ślubów, urodzin czy imienin – z pewnością taka pamięć i prezent jest niezwykle ważną sprawą. Tak, jak było w ubiegłych latach, proszę o pojazdy trasy kolędowe, aby kierowcy wskazali kolejne adresy do odwiedzin.

Plan kolęd został wywieszony w gablocie i na naszej parafialnej stronie internetowej.

NIEDZIELA BOŻEGO NARODZENIA

godz. 9.00 – za śp. Zofię i Józefa Ormianin.

godz. 10.30 – za śp. Ludwika i Barbarę Grzyb oraz rodziców z obojga stron.

Poniedziałek II DZIEŃ ŚWIĄT

godz. 7.20 – za śp. Annę i Franciszka Szczechula oraz córkę Marię.

godz. 9.00 – za śp. Agnieszkę Littkowską oraz Adelę i Leona Drost.

godz. 10.30 –za śp. Eufemię i Franciszka Buławskich oraz Irenę Judzińską.

godz. 13.00 – za śp. Marię Wollscheger w 2 rocz. śm.

godz. 13.00 – za śp. kapłanów i zmarłe Członkinie Wspólnoty Żywego Różańca oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

godz. 7.00 – za śp. Michała Strelau w 1 rocz. śm.

godz. 13.00 – w pewnej intencji.

godz. 10.00 – za śp. rodziców Buławskich i Pliszka.

godz. 16.00 – w intencji parafii. Podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2017.

godz. 17.15 – dziękczynna z okazji 25-lecia małżeństwa Elżbiety i Ryszarda Głąb.

NIEDZIELA – NOWY ROK

godz. 9.00 – za śp. Różę, Leona i Piotra Guss.

godz. 10.30 – za śp. Zygmunta Rohde.

Dodane przez parafia dnia December 25 2016 17:20:37 1239 Czytań · Drukuj